teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

Noizy - Mbani Pasojat    (Feat. Ak, Shadow & Varrosi)no1zY Reff :

E keni dit qe na jena ma t`mirt
se jau ka than dhe kjo kanga UnderGround
ju qe s`besut Ua prisha dyshimet
Mbani pasojat Mbani pasojat

E keni dit qe na jena ma t`mirt
se jau ka than dhe kjo kanga UnderGround
ju qe s`besut Ua prisha dyshimet
Mbani pasojat Mbani pasojat

ShadoW : (Verse 1)

sa her qe futna N`pidha - do futna pak si fell
duhet barin per me gri - e tani jointin per me pshtjell
meze me percjell - situaten se qka bohet
a e ke pa kur futna mrena - femra vet fillon afrohet
si Web fight G - e qojna wenin pesh
sa her qe wim anena - OTR is lookin Fresh
perzije pak me cash - futja nja tre tyma
osht ilqai i kti rrugaqi - qe po Gzohet krejt rinia
prej dites numer 1 - OTR ecin gjon
kush po don rap - kena rap per te ton
stilin underground - vi ta boj ni kruk
sa her qe dalim n rrug - pussy ski po ngelin shum
osht tradita e kti ushtarit - qi vjen drejt pi OTR-it
qe si hajka maja e karit - se sa pidha ka pazari
presmi qeljen e iftarit - qe t ja nisim t ham repera
pussy rri te dera - se prej larg ju wika era


no1zY Reff :
E keni dit qe na jena ma t`mirt
se jau kam than dhe kjo kanga UnderGround
ju qe s`besut Ua prisha dyshimet
Mbani pasojat Mbani pasojat

E keni dit qe na jena ma t`mirt
se jau kam than dhe kjo kanga UnderGround
ju qe s`besut Ua prisha dyshimet
Mbani pasojat Mbani pasojatVarrosi : (Verse 2)

Brrrrrrrrrrra - varrosi n mikrofon
OTR deri n vdekje - som han per kerkon
edhe qa ( QA ) - se kta kan pistoleta
Pse ti na ke frik - kur si na urre zemra
jena kush jena - jena gati naper skena
kena marr venin e par - e nuk ka ven per grupe tjera
Legena, boni dissa - ni ka ni per juve viza
jena t part (UUOO) - ju shkepi si dhipa
me stilin e londres - hip-hopit ja vej bomben
let plasi qat`her - kur dikush e qon koken
histori mas historie - q'eshte qellim i ksaj ushtrie
sikur pysnin kush bon rrap n shqipri? - ta di se na lamie
(Brrrrrra) MANI PASOJAT - me mut mushni gojat
keni ngel mrena n studio - veq tu hanger thojat
demek boni hita - ju po boni shita
OTR TI SAKATON - kejt kta repera qi skan stila


no1zY Reff :

E keni dit qe na jena ma t`mirt
se jau ka than dhe kjo kanga UnderGround
ju qe s`besut Ua prisha Dyshimet
Mbani pasojat Mbani pasojat

E keni dit qe na jena ma t`mirt
se jau ka than dhe kjo kanga UnderGround
ju qe s`besut Ua prisha dyshimet
Mbani pasojat Mbani pasojat


AK : (Verse 3)


Rap undergorund - si dje si sot njejt
vjen era rrug - si dje dhe sot vlej
mangut s'ta lej - sot ma bon ta shperblej
neser po ta gjeta shtegun per ty se kursej
i njejti tip prap - e njetja muzik prap
e njejta dit - si dje si sot prap NALT
i njejti stil flak - qe ti smun e kap ma
e njejta jet - qe neser ka me qen prap
sa shumė plane - veq per perfitime FAME
sa ftyra FAME - perdorin t shame t palame
shumė bisedime - po shifen weq n perkujtime
kurse, jam dit perdit - me kta qe kan dhon besen time
njesoj si dje - ta garantoj do jem dhe neser
kur ke dhon besen - do t japesh jeten se do e tham t werteten
ti maaje rrugen - dhe kur rruga weshtirsohet
sepse kur t weshtirsohet - shoqria ma shum afrohet


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  16

Send "Mbani Pasojat" Ringtone to your Cell- Ky tekst u dėrgua nga Segre -

no1zY Reff :

E keni dit qe na jena ma t`mirt
se jau ka than dhe kjo kanga UnderGround
ju qe s`besut Ua prisha dyshimet
Mbani pasojat Mbani pasojat

E keni dit qe na jena ma t`mirt
se jau ka than dhe kjo kanga UnderGround
ju qe s`besut Ua prisha dyshimet
Mbani pasojat Mbani pasojat

ShadoW : (Verse 1)

sa her qe futna N`pidha - do futna pak si fell
duhet barin per me gri - e tani jointin per me pshtjell
meze me percjell - situaten se qka bohet
a e ke pa kur futna mrena - femra vet fillon afrohet
si Web fight G - e qojna wenin pesh
sa her qe wim anena - OTR is lookin Fresh
perzije pak me cash - futja nja tre tyma
osht ilqai i kti rrugaqi - qe po Gzohet krejt rinia
prej dites numer 1 - OTR ecin gjon
kush po don rap - kena rap per te ton
stilin underground - vi ta boj ni kruk
sa her qe dalim n rrug - pussy ski po ngelin shum
osht tradita e kti ushtarit - qi vjen drejt pi OTR-it
qe si hajka maja e karit - se sa pidha ka pazari
presmi qeljen e iftarit - qe t ja nisim t ham repera
pussy rri te dera - se prej larg ju wika era


no1zY Reff :
E keni dit qe na jena ma t`mirt
se jau kam than dhe kjo kanga UnderGround
ju qe s`besut Ua prisha dyshimet
Mbani pasojat Mbani pasojat

E keni dit qe na jena ma t`mirt
se jau kam than dhe kjo kanga UnderGround
ju qe s`besut Ua prisha dyshimet
Mbani pasojat Mbani pasojatVarrosi : (Verse 2)

Brrrrrrrrrrra - varrosi n mikrofon
OTR deri n vdekje - som han per kerkon
edhe qa ( QA ) - se kta kan pistoleta
Pse ti na ke frik - kur si na urre zemra
jena kush jena - jena gati naper skena
kena marr venin e par - e nuk ka ven per grupe tjera
Legena, boni dissa - ni ka ni per juve viza
jena t part (UUOO) - ju shkepi si dhipa
me stilin e londres - hip-hopit ja vej bomben
let plasi qat`her - kur dikush e qon koken
histori mas historie - q'eshte qellim i ksaj ushtrie
sikur pysnin kush bon rrap n shqipri? - ta di se na lamie
(Brrrrrra) MANI PASOJAT - me mut mushni gojat
keni ngel mrena n studio - veq tu hanger thojat
demek boni hita - ju po boni shita
OTR TI SAKATON - kejt kta repera qi skan stila


no1zY Reff :

E keni dit qe na jena ma t`mirt
se jau ka than dhe kjo kanga UnderGround
ju qe s`besut Ua prisha Dyshimet
Mbani pasojat Mbani pasojat

E keni dit qe na jena ma t`mirt
se jau ka than dhe kjo kanga UnderGround
ju qe s`besut Ua prisha dyshimet
Mbani pasojat Mbani pasojat


AK : (Verse 3)


Rap undergorund - si dje si sot njejt
vjen era rrug - si dje dhe sot vlej
mangut s'ta lej - sot ma bon ta shperblej
neser po ta gjeta shtegun per ty se kursej
i njejti tip prap - e njetja muzik prap
e njejta dit - si dje si sot prap NALT
i njejti stil flak - qe ti smun e kap ma
e njejta jet - qe neser ka me qen prap
sa shumė plane - veq per perfitime FAME
sa ftyra FAME - perdorin t shame t palame
shumė bisedime - po shifen weq n perkujtime
kurse, jam dit perdit - me kta qe kan dhon besen time
njesoj si dje - ta garantoj do jem dhe neser
kur ke dhon besen - do t japesh jeten se do e tham t werteten
ti maaje rrugen - dhe kur rruga weshtirsohet
sepse kur t weshtirsohet - shoqria ma shum afrohet

Korrigjo Tekstin Status FB nga ky tekst Pėrkthe Tekstin AkordetSend "Mbani Pasojat" Ringtone to your Cell


Gėzuar Ditelindjen
SHUMĖ URIME
PĖR JU        
Shkodran Tolaj 34 vjeē
Elda Shabani (Madonna Shqiptare) 37 vjeē
Ajrulla Emini 47 vjeē

Votimi i Javes
   14-20 Prill 2014

Kush Eshte Me Hot?

  Elvana Gjata

  Genta Ismajli

  Tuna

  Dafina Zeqiri

  Adelina Ismajli

  Nora Istrefi

Votimi i Javes