teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

Noizy - Na E Dim    (Feat. Varrosi, Shadow & A.k)

thisisnoizy/Acromax kanė vendosur ta bllokojnė dėgjimin e kėngės "Na E Dim" nga Noizy. nė gjithė portalet shqiptare

Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  13

Varrosi:

mix tape i ri , O.T.R prap,
Varrosi kit track , me vllazi bon hap,
Stop repera se ju flasi sa kom,
se e kom mikrofonin si kur du me dal pi ....!
rreshta pa fund per reperat e marum, kejt e din se skadun O.T.R i vur perfund,
fam ka kush ka fam ka O.T.R,
po nuk ishe pjesa jon, at'her fam per ty nuk ka,
po flasni nga inati, konkuroni njoni tjetrin, na e bojna rrrepin si shkenctart eksperimentin,
vertetit jan ktu, nuk ka ma treal, po ndalojm nindustri me noizyn dhe njiher
... ku do si na shkelin, performim me zemer, na japin rrespektin
nuk jena si ata, si nsken vec kot lefin, bertasin 5 veta sa me va ba qejfin

Noizy ref:2x

Na e din se kush jon ata
Ata e din se kush jena na
kosov shqipni dashni kena gjethka,maqedoni shqiptart ku jon gjethka

Shadow

Kena rep , repin e kena ngjep
sa do qe shtohen nuk afrohen se jena mbret,
kualitet , mos tflasim per talent
qysh lujtem kur kta tjeret jon hala zdini n'alfabet ,
Vetem fjal , kerkush gojen se nal, nuk din qka folin ,as nuk din ku dojn me dal, folin jerm pa pik baze, me tnjejtat tavaze, me at ftyr si gjenaze , me rreshta jasht faze , esht biznes mos urrej se fitojm, ne sjellim met miren dhe per kėtė na thojn,
kerkojn qa kerkojn dhe zdin ku ta gjejn , deri sat tshkoj ti tregoj cilt jan tipat qe vlejn,
O.T.R qe ku i ke , jemi ne , sikur dje, O.T.R deri n'dhe , ti nuk je ske se pse , sjemi tnjejt , kush esht ma i shtrenjt mduket e ke vrenjt , po ma thejn kta qen qe lejn u myten tu rrejt .

Noizy ref:2x

Na e din se kush jon ata
Ata e din se kush jena na
kosov shqipni dashni kena gjethka,maqedoni shqiptart ku jon gjethka

AK

Duhet pun , pun dhe vetem pun ,
askion naper rrug , dit e nat vetem dhun, duhet rrep qe kta tjert ta marrin vesh , se kur bohet fjal per hita O.T.R ti sjellin fresh,
naper rruga ka do tjesh, me shoka ka do tkesh, muzika mba tvertet mor shoku qe shkon fiks per vesh,
tjert i con per lesh, se neve sun na mrrin, ma tmiret nqarkullim, furnizim per krejt shqipnin,
dit per dit e bijm nji hit, mvjen keq se sdi me zbrit, na shkoj jeta vec tu ngjit, perdit e marrin vesh dhe tzijt,
bohet nami kur tqohet kuksjani, sdi a mun e mbani, 32 mi ban mu krani, va qes karin hajde hani,
hajde hani, snuk qa bani, kontrolli nduart tona, a i shef mbi shkrimet nmur, O.T.R.-it asht kjo zona,
stop per barbona, veq pesha trona, veq zemra tpastra, sma nijn a vesh degjona

Noizy ref:2x

Na e din se kush jon ata
Ata e din se kush jena na
kosov shqipni dashni kena gjethka,maqedoni shqiptart ku jon gjethka

Ky tekst u dėrgua nga Thehippno
Korrigjo Tekstin Status FB nga ky tekst Pėrkthe Tekstin Akordet


Kalendari
26/11/2014
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Rita Ora
Rita Ora
24 vjeē
Yllka Kuqi
Yllka Kuqi
32 vjeē
Lirio Nushi
Lirio Nushi


Votimi i Javes
   24-30 Nentor 2014

Kush Eshte Kengetarja Me E Bukur?

  Luana Vjollca

  Dafina Zeqiri

  Enca

  Xhensila

  Elvana Gjata

  Nora Istrefi

Votimi i Javes

Qendra e Dobesimit EquiLybra