teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

Noizy - Kush Na Tregon    (Feat. A.k & Shadow)

thisisnoizy/Acromax kanė vendosur tė bllokojnė nė gjithė portalet shqiptare videon e kėngės "Kush Na Tregon" nga Noizy.

Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  18

Noizy:

Yeaaah Atehere femij ( ja ku po kthena perseri )
Kush me treggonn - kush me tregon si bohet repii

E kom nji flet n'zemer - me emra sekret (per)
gzime e idhnime - e per shok ne kurbet (per)
Drit apo terr - a parajs apo ferr
jom me shok deri n'dhe - deri kur t'bona skčterr

Tregoj dashni - per vllazni me tonelata
jom aty krejt bashk - ku na nxen nata
plot kallabllak - se spaska ven mu ul
karrika tavolina me miliona per dur

Kena P**a pa fund - dhe Q*jme deri kur smun
celularin nuk e shofim deri kur t'krym pun (lal)
ama do bari man - sillma nji kile man
hajde mere barin shqipe - kur ta coj nje zile man
t'** nonen n'**** - barin nuk din me pru
tani n'gjo, nonen ta boj - shqipe kshu i lajm durt

hastaliavista baby... (haaa) hastalavisa ( ja ku po kthena perseri )

A.K:

Drejt per drejt prej rruge - Ja Ku Kthena perseri
Noizy Ak Shadow jena flak - CDI
Lajme T'keqija Vin - Patrullim per Inat-G
mere grupin me vete - Se per tjeter grupa ski

OTR ne qarkullim - Kshu qe thirrni policin
Kena ardh me ta bo damin - Ule zanin mos ta nij
Numer Nji ne cdo rrethin - Stili thjesht i qarte
Menjeher t'lo pikpytje - sepse Flowi ka mar flak

Epo, na jena mbreter - nuk ka tjeter kot sa lodhesh
Sa her, na bojna veper - shkruja n'leter qe t'na njofesh
edhe, kur bonja rrepin - per vetin gjithmon t'vertetin
kurse, shoqnia mbeshtetin rrepin - tu ngju realitetin

Se ne, e bojna drejt - se me drejten marr respekt
nese, rruget nxu - osht se t'nxun ne cdo aspekt
dashni, tregoj per ta - sikur tregojn per mu
edhe, mesazh te qarte - POLICIS : MOS MU AFRUUUUU (TE NE)

Shadow:

Boom Boom ca? - futem prap per bela
coje n'hava - se do me l'shu dicka
Klik edhe Klak flak - nez si cakmak strak
Gjasht'mdhjet prap - hic pa ta bo t'gjat

OK, cmendemi pak - Ak dridhe 1 me t'gjat
zinjo(noizy)coje pak ma nalt - qe kur ta l'shoj ti djegi n'qark
era ndryshim - simbolet per ne ta dim
se pa ne nuk ka shkelqim - ska kuptim , kundershtim

Tjeter SKA - Jemi ne t'tjer nuk ka
hedhin syt gjith'kah - po si ne nuk munesh me pa.
tjeter SKA - Jemi ne n'ket Dynja
Gjithkush munet me sha - po n'ket loj ne mbretrojm hala

tjeter SKA - bojm ca t'dujm n'ket "rrospi"
hyna, kullosim, lozim pak po prap ( JA KU PO KTHEHNA PERSERI )
Haaaa - Kta Kujtojn se jom ngi??
jom i musht plot mren - mjer Kujt i zbrazem permbi...

Ky tekst u dėrgua nga Scott Otr & Romakki   meritoniii   MIRI123   MisterX   ALDOooo
Korrigjo Tekstin Status FB nga ky tekst Pėrkthe Tekstin Akordet


Gėzuar Ditelindjen
SHUMĖ URIME
PĖR JU        
Gold Ag 28 vjeē
Big Xig 32 vjeē
Adelina Emini 29 vjeē
Antigona Qena 60 vjeē
Hysen Smajli 36 vjeē
Best T 24 vjeē

Votimi i Javes
   28 Korrik - 3 Gusht 2014

Kush Do Dominoje Kete Vit?

  Gold Ag

  Ghetto

  Noizy

  Unikkatil

  2po2

  D.U.D.A

Votimi i Javes

Qendra e Dobesimit EquiLybra