teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

Noizy - 100 Vjet Shtet

thisisnoizy/Acromax, tė zgjedhur nga Noizy pėr promovimin e videoklipit "100 Vjet Shtet", kanė vendosur tė bllokojnė nė mbarė rrjetin e internetit. Na vjen keq pėr fansat dhe pėr vetė kėngėtarėt qė shpenzojnė mijėra euro qė videoklipi i tyre tė shikohet, por bllokimi nė gjithė portalet shqiptare, nė radhė tė parė shkon ndesh me interesat e tyre. Nė portalin TeksteShqip.com, promovojmė muzikėn shqip pa asnjė kusht prej 8 vjetėsh dhe do vazhdojmė ta bėjmė pėr tė gjithė videoklipet e pa censuruar.

Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.9 / Votuan:  764

SHQIPNI TE DUA SHUM SE TI MA DHE MU EMRIN SHQIPTAR TY TE DUA SHUM


Ref:Shqipni te dua shum se ma dhe emrin shqiptar ktu ne kena lind edhe ktu do vdesim bashk I hedhi syt nga qielli plot shqiponja an e mban jo kerkush ne smund tna marri perendia cna ka dhon 2X

Noizy:
Sa nona derdhen lot sa trima hyn Nen tok per me pa shqipnin si sot
Te bashkuar te gjith tok
Jena sot ma t'fort se kurr
100 vjetorin tu festu
Me flamurin e shqiponjes se per kte jam tu jetu
doren n'zemer e mbaj me Lot te gzushem Po qaj sepse jam shum krenar krenar qe un Jam shqiptar
I kujtojm qe gjith ata qe e dhan jeten per shqipnin sakrificat qe kan ba qe na sot te jena 1
Sikur Ismail qemali ngren flamurin midis vlores
Per ti then gjith botes jena fmijet e shqiponjes
I shoh fmiet kuq e zi qielli toka kuq e zi shperthej ne lot kur po shoh vec kuq e zi nga kosov Nona loke nisen trimat krejt nkom midis eres dhe stuhijes mu bashku krejt n'vlore
Maqedonia po afrohet sebashku me camerin per dy krenat e shqiponjes per te madhen shqiptari


Ref:
Shqipni te dua shum se ma dhe emrin shqiptar ktu ne kena lind edhe ktu do vdesim bashk I hedhi syt nga qielli plot shqiponja an e mban jo kerkush ne smund tna marri perendia cna ka dhon 2X

Noizy:

Ai ke ngju kur thojn ma t'vjetrit guri ktu peshon ma shum
Ose kur e ndrron shtratin smund e ban te njejtin gjum
Se duhet era e jastekut dhe jorganin qe te ngroh ashtu ti je per mua shqipni moj Nona loke
Pavarsisht qe do kan ikur dhe jan rritur n'perendim
Situatat familjare I larguan n'emigrim
Por besom qe me zemer dhe me gjak jan gjith shqiptar
Sepse Un jam njo prej Tyne dhe mu mke deshmitar
Jan me miliona sikur un qe Ty te duan shum
Jena rrit me thrrime edhe Ty nuk te harrum
Sepse aty I kena gjyshat dhe katra gjyshat e ton
Aty un do varrosem amanetin e kom Lon
Ska rendsi kush jena sot dhe gjat rruges ca jem bo
Se harroj prejardhjen Se familja asht numer njo
Jena ktu ty me te mbrojt mos me humb identitetin
Mos me cu dhe munin Dom qe per Ty kan bo ma t'vjetrit

Ref:
Shqipni te dua shum se ma dhe emrin shqiptar ktu ne kena lind edhe ktu do vdesim bashk I hedhi syt nga qielli plot shqiponja an e mban jo kerkush ne smund tna marri perendia cna ka dhon 2X

fitoren nuk e solla por e gjeta fitoren mes jush
lirin jo nuk e solla por e gjeta lirin ketu mes jush

Ref:
Shqipni te dua shum se ma dhe emrin shqiptar ktu ne kena lind edhe ktu do vdesim bashk I hedhi syt nga qielli plot shqiponja an e mban jo kerkush ne smund tna marri perendia cna ka dhon 2X

OOOO SA MIR SA MIR me qen SHQIPATAR 2X

Ky tekst u dėrgua nga  donaNoizy   laura95
Korrigjo Tekstin Status FB nga ky tekst Pėrkthe Tekstin Akordet • 2014-09-02 18:04:23
  Jena ktu ty me te mbrojt mos me humb identitetin / Mos me cu dhe munin Dom qe per Ty kan bo ma t'vjetrit

  Dergoi: Leoo Nita
  10
  1
 • 2014-09-02 18:04:30
  SHQIPNI TE DUA SHUME SE TI MA DHE MU EMRIN SHQIPTAR TY TE DUA SHUME...

  Dergoi: aM!!
  34
  3


Gėzuar Ditelindjen
SHUMĖ URIME
PĖR JU        
Ronela Hajati 25 vjeē
Luana Vjollca 24 vjeē

Votimi i Javes
   1-7 Shtator 2014

Kenga Me E Mire E Unikkatilit?

  Kuq E Zi Ft. Klepto

  Ju Ha Per Sgjalli

  Krejt Hajvan

  Tjeter

  A Nive Ft. Klepto

  Nrrot Somes

Votimi i Javes

Qendra e Dobesimit EquiLybra