teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

Noizy - Gunz Up

thisisnoizy/Acromax, tė zgjedhur nga Noizy pėr promovimin e videoklipit "Gunz Up", kanė vendosur tė bllokojnė nė mbarė rrjetin e internetit. Na vjen keq pėr fansat dhe pėr vetė kėngėtarėt qė shpenzojnė mijėra euro qė videoklipi i tyre tė shikohet, por bllokimi nė gjithė portalet shqiptare, nė radhė tė parė shkon ndesh me interesat e tyre. Nė portalin TeksteShqip.com, promovojmė muzikėn shqip pa asnjė kusht prej 8 vjetėsh dhe do vazhdojmė ta bėjmė pėr tė gjithė videoklipet e pa censuruar.

Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.9 / Votuan:  1073

Ref:
Now Me I Come Back Again
Like The Hardest In the market,
Gunz Up – You Don’t Want To Be My Target,
Gunz Up – Better Know When You Walking Through my ends,
Gunz Up – Rude boys are always Causing Violence,


Gunz up – I’m the hardest in the market,
Gunz up Guns Up – you don’t want to be my target,
Gunz up – better know when you walking through my ends,
Gunz up – rude boys always causing violence.


RAP: part 1
This is the block life where guns barking all times,
You not – from these roads – I suggest you think twice,
Can’t walk and think that your safe coz it’s not nice
Get jacket you get hit, we hustling the hole time,


Don’t think we proud coz we live in this fucked life,
We did not chose this they left us behind,
no work for street boys, we work for street toys
ur time it’s money then my times to eat yours,


No fear inside me you don’t want to try me,
Stomach is full but my eyes are hungry,
Never I’m smiling, nothing it’s funny,
Your kids live large but my kid are hungry,


Take of your dam chain or let off my darling,
She does things for me coz I tell her I’m starving,
She’s black and she’s shinny I named her my tinny,
She feeds of the metal – i put inside it.


Ref:
Now Me I Come Back Again
Like The Hardest In the market,
Gunz Up – You Don’t Want To Be My Target,
Gunz Up – Better Know When You Walking Through my ends,
Gunz Up – Rude boys are always Causing Violence,


Gunz up – I’m the hardest in the market,
Gunz up Guns Up – you don’t want to be my target,
Gunz up – better know when you bopping through my ends,
Gunz up – rude boys always causing violence.


RAP: part 2
Gunz up gunz up jam ma I forti n’market,
Kom fabriken plot me”shtt” Kto ke na I marrin krejt,
Kto ke na krejt funizohen si do qe tjet situata,
Nese ju do konkuronit un e di ckeni shkerdhata,

Vjen ka ne gjithcka para se me Ardh te ju,
pare – cash, oferta pa fund,
lajme – t’gzum – hesape te lekujdum,
zarf me emra mrena – edhe 1 plum,

Gunz up click bang Je tu qi me wrong gang,
Ti ke ni Mir per ne bad boys don’t pretend,
Ma tfortit n’rrug ma t’fortit N’market,
Mbi 10 vjen on top bitch ti smund na prek,

E Kom alltin krejt injorante domethon ska edukat,
Nuk ja nin del cullak mes njerzve ban shamat,
-Ajo vdes per mu un e du tipin e Saj,
Sa her e keqperdori une prap e ly me vaj, gunz up gunz up


Ref:
Now Me I Come Back Again
Like The Hardest In the market,
Gunz Up – You Don’t Want To Be My Target,
Gunz Up – Better Know When You Walking Through my ends,
Gunz Up – Rude boys are always Causing Violence,

Ky tekst u dėrgua nga Dion Bytyqi   Ferat97   Grevisti   ALDOooo   Kuqezi
Korrigjo Tekstin Status FB nga ky tekst Pėrkthe Tekstin Akordet


Gėzuar Ditelindjen
SHUMĖ URIME
PĖR JU        
Ronela Hajati 25 vjeē
Luana Vjollca 24 vjeē

Votimi i Javes
   1-7 Shtator 2014

Kenga Me E Mire E Unikkatilit?

  Kuq E Zi Ft. Klepto

  Ju Ha Per Sgjalli

  Krejt Hajvan

  Tjeter

  A Nive Ft. Klepto

  Nrrot Somes

Votimi i Javes

Qendra e Dobesimit EquiLybra