teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

NORA ISTREFI :: BIOGRAFIATags: Nora Istrefi
38


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.6 / Votuan:  467


Nora Istrefi

Vendlindja: Prishtinė
Mosha: 28 Vjeē
Ditėlindja: 25 Mars 1986
Shenja e Horoskopit: Dashi

Nora Istrefi ėshtė kėngėtare e suksesshme dhe e mirėnjohur nga Kosova. Karriera e saj ka filluar ne moshėn 18 vjeē. Kėnga e saj qė ėshtė hyrė ishte kėnga "Shko Tash". Per kėngėn tjetėr bashkėpunoi me tingullin 3nt "Hey hey hey". Me pas kėnga "negativ" videoklip i mirė i vitit 2005 dhe Taxi 2006. Kenget i ka pėrfshirė dy Albume "Opium" dhe "Engjėll". Janė bėrė tė mira dhe tė suksesshme. Duke u shitur nė Shqipėri, Maqedoni, Diasporė, etj.
Nora e ka pasur Babain Kamerman te quajtur Nezir Istrefi. Ka dy motra Nita dhe Era dhe njė vėlla tė vogėl qe quhet Bledi.
Bukuroshja kosovare nuk eshte singell. Ajo eshte e fejuar me Robert Berishen i cili edhe ai merret me muzike. Kjo kengetare me sharmin me zerin karakteristik me trupin e saj seksi dhe me kenget e nje pas njeshme ka arritur nje fame te madhe dhe e pelqyer kudo.

PASAPORTA:
Gjatėsia: 1.76m
Pesha: 59kg
Ngjyra e syve: Kafe
Ngjyra e flokėve: Kafe e mbyllur
Ushqimi i preferuar: Italian dhe meksikan
Muzika e preferuar: Tė gjitha zhanret e muzikės
Kėngėtari/ja i/e preferuar: Beyonce Knowles, Alisha Keys, Craig David
Pija e preferuar: Lėngu i mollės
Ngjyra e preferuar: Verdhė
Talenti sekret: Baleti
Sporti i preferuar: Tenisi
Sportisti/ja i/e preferuar: Lorik Cana, David Beckham
Cilat janė virtytet e Norės: Modeste dhe e sinqertė
Stili i veshjes: Nė jetėn e pėrditshme sportiv ndėrsa nė jetėn skenike preferoj stilin elegant.
Menaxheri: Nėna (Suzana Tahirsylaj) dhe pėr koncerte qė janė jashtė Kosovės, Jeton Dautaj.
Kompania inēizuese: Studio e Florent Boshnjakut dhe Virusit
Shpėrblimet e fituara: "Top fest" 2006 - kėngėtarja mė e mirė e vitit, "Videofest" 2006 - videoklipi mė i mirė dhe best
pop i vitit.


» Dėrgo Korrigjime »
Punuan Biografinė:  loralora  PJESEMARRJA NE FESTIVALE

NORA ISTREFI :: NEWS
NORA ISTREFI :: KOMENTEKalendari
25/01/2015
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Albrim Llapqeva
Albrim Llapqeva
20 vjeē
R.I.P.     Pėrkujtojmė:
Tose Proeski
Tose Proeski
(1981-2007)

Votimi i Javes
   19-25 Janar 2015

Hiti Me I Mire?

  Genta Ismajli - Feel

  Kida - Rikthejm Na

  Gaxha & Floriani - Oj Ti Qik

  Blunt, Real 1 & Duffye - Veq Me T'pas Ty

  Nora Istrefi - Baby Jem

  Elvana Gjata - Disco Disco

Votimi i Javes

Qender Dobesimi Equilybra