teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version
Dergo nje foto me te mire
Petrit Lulo


Petrit Lulo Lyrics

Tags: Petrit Lulo
Petrit Lulo, njė nga zėrat mė tė vlerėsuar tė kėngės sė jugut dhe asaj tė pėrpunuar qytetare, pėr dekada ka pėrcjellė tek publiku vlerat mė tė mira tė folklorit shqiptar. Kėnga e tij nuk arrihet nga tė tjerėt, ndėrsa vazhdon ti mbajė denjėsisht kėto vlera tė folklorit shqiptar. Jeta e tij artistike i ka dhuruar shumė momente tė veēanta, tė cilat pėr kėngėtarin kanė mbetur si kujtimet mė tė bukura. Shumė e njohin si interpretues tė kėngės, por ... >> Lexo gjithė biografinė >>
0

Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.9 / Votuan:  25
Music Albums:Song Lyrics:

» Add new songs »

» Add new songs »Featured or Links:

 :: Nje Komb Nje Flamur ::  
 :: Zog E Libohoves ::  
 :: Une Dola Dielli Leu ::  
Kalendari
28/11/2014
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Festina Mejzini
Festina Mejzini
21 vjeē

Votimi i Javes
   24-30 Nentor 2014

Kush Eshte Kengetarja Me E Bukur?

  Luana Vjollca

  Dafina Zeqiri

  Enca

  Xhensila

  Elvana Gjata

  Nora Istrefi

Votimi i Javes

Qendra e Dobesimit EquiLybra