A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #


REF:
Dashuria shuhet ne heshtje si thahet trendafili ne etje,
tani kam nevojë per buzeqeshjen qe ma fale ti.
Pa ty shume i ftohtë eshte janari,
pa ty nuk me ngrohë as zjarri,
ishe i parii tii qe zgjove ndjenjat pa kufij.
I heshtur eshte momenti, i heshtur je dhe ti,
e heshtur eshte biseda ,o me ne te dy.
Tani gjërat kuptohen,
ai qdo te thuash kerkon shpjegim ,pse gjerat komplikohen, se qdo fillim ka nje mbarim.
Shume e brisht eshte dashuria,ndoshta shume e brishte jam une per ty,
po ku ndodhet lumturia ,qe une e kisha me ty.
E kujtoj shpesh situatën, ateher kur ish si trendafil,
trendafili tani vyshket,
vyshket pa jetë....
REF:
Dashuria shuhet ne heshtje si thahet trendafili ne etje,
tani kam nevojë per buzeqeshjen qe ma fale ti.
Pa ty shume i ftohtë është janari,
pa ty nuk me ngrohë as zjarri,
ti ishe i pari i qe zgjove ndjenjat pa kufijë.


Shpresa le të vdes e fundit,s'dua t'ët harroj
Dhe ne ujëvaren e jetës e di ti ku do te takojë
Thon se ne u deshem,se dashuri kurr nuk rreshtem
Tani ngushlloj veten se dita ditës per ty po tretem
Shume e brishtë eshte dashuria,ndoshta shume e brishtë jam une per ty,
po ku ndodhet lumturia që une e kisha me ty.
E kujtoj shpesh situaten ateherë kur ish si trendafil,
trendafili tani vyshket,
vyshket pa jete....

REF:
Dashuria shuhet ne heshtje si thahet trendafili ne etje,
tani kam nevojë për buzeqeshjen qe ma fale ti.
Pa ty shume i ftohtë eshte janari,
pa ty nuk me ngrohë as zjarri,
ishe i pari ti qe zgjove ndjenjat pa kufij.


Poni - Si Trendafil


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.9 / Votuan:  68

REF:
Dashuria shuhet ne heshtje si thahet trendafili ne etje,
tani kam nevojë per buzeqeshjen qe ma fale ti.
Pa ty shume i ftohtë eshte janari,
pa ty nuk me ngrohë as zjarri,
ishe i parii tii qe zgjove ndjenjat pa kufij.
I heshtur eshte momenti, i heshtur je dhe ti,
e heshtur eshte biseda ,o me ne te dy.
Tani gjërat kuptohen,
ai qdo te thuash kerkon shpjegim ,pse gjerat komplikohen, se qdo fillim ka nje mbarim.
Shume e brisht eshte dashuria,ndoshta shume e brishte jam une per ty,
po ku ndodhet lumturia ,qe une e kisha me ty.
E kujtoj shpesh situatën, ateher kur ish si trendafil,
trendafili tani vyshket,
vyshket pa jetë....
REF:
Dashuria shuhet ne heshtje si thahet trendafili ne etje,
tani kam nevojë per buzeqeshjen qe ma fale ti.
Pa ty shume i ftohtë është janari,
pa ty nuk me ngrohë as zjarri,
ti ishe i pari i qe zgjove ndjenjat pa kufijë.


Shpresa le të vdes e fundit,s'dua t'ët harroj
Dhe ne ujëvaren e jetës e di ti ku do te takojë
Thon se ne u deshem,se dashuri kurr nuk rreshtem
Tani ngushlloj veten se dita ditës per ty po tretem
Shume e brishtë eshte dashuria,ndoshta shume e brishtë jam une per ty,
po ku ndodhet lumturia që une e kisha me ty.
E kujtoj shpesh situaten ateherë kur ish si trendafil,
trendafili tani vyshket,
vyshket pa jete....

REF:
Dashuria shuhet ne heshtje si thahet trendafili ne etje,
tani kam nevojë për buzeqeshjen qe ma fale ti.
Pa ty shume i ftohtë eshte janari,
pa ty nuk me ngrohë as zjarri,
ishe i pari ti qe zgjove ndjenjat pa kufij.

Ky tekst u dërgua nga Ditlume
Këngë pjesëmarrëse në Top Fest 4  Gjuha it

Come Una Rosa

L'amore si spegne nel silenzio
come la rosa si secca nella sete
adesso ho bisogno dei sorrisi
che mi hai regalato tu
senza di te (anche) gennaio è troppo freddo
senza di te neanche il fuoco mi riscalda
tu sei stato il primo
che ha svegliato sentimenti senza limiti
silenzioso è il momento
silenzioso sei anche tu
silenzioso è il dialogo
fra noi due
adesso le cose si capiscono
quello che vuoi dire trova una spiegazione
perché le cose si complicano?
perché ogni inizio ha una fine?
l'amore è troppo fragile
forse io sono troppo fragile per te
ma dove si trova la felicità
che avevo con te?
spesso ricordo la situazione
quella volta in cui era come una rosa
la rosa adesso appassisce
appassisce senza vita

L'amore si spegne nel silenzio
come la rosa si secca nella sete
adesso ho bisogno dei sorrisi
che mi hai regalato tu
senza di te (anche) gennaio è troppo freddo
senza di te neanche il fuoco mi riscalda
tu sei stato il primo
che ha svegliato sentimenti senza limiti (x2)

La speranza lasciala morire per ultima
non ti voglio dimenticare
e nel corso della vita
lo so che da qualche parte ti incontrerò
benché ci siamo amati
perché per amore non è mai stato tardi
adesso consolo me stessa
perché giorno per giorno mi sto sciogliendo per te

L'amore è troppo fragile
forse io sono troppo fragile per te
ma dove si trova la felicità
che avevo con te?
spesso ricordo la situazione
quella volta in cui era come una rosa
la rosa adesso appassisce
appassisce senza vita

L'amore si spegne nel silenzio
come la rosa si secca nella sete
adesso ho bisogno dei sorrisi
che mi hai regalato tu
senza di te (anche) gennaio è troppo freddo
senza di te neanche il fuoco mi riscalda
tu sei stato il primo
che ha svegliato sentimenti senza limiti. (x2)Kalendari
06/02/2016
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Xhet Salihi (Vw Xheta)
Xhet Salihi (Vw Xheta)

Drita D'avanzo
Drita D'avanzo
40 vjeç
R.I.P.     Përkujtojmë:
Vaçe Zela
Vaçe Zela
(1939-2014)

Votimi i Javës
   31 Janar - 6 Shkurt 2016

Këngëtarja Më E Bukur 2015?

  Dhurata Dora

  Miriam Cani

  Xhensila

  Enca

  Elvana Gjata

  Afërdita Dreshaj

Voto