teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

Poni - Si TrendafilREF:
Dashuria shuhet ne heshtje si thahet trendafili ne etje,
tani kam nevojė per buzeqeshjen qe ma fale ti.
Pa ty shume i ftohtė eshte janari,
pa ty nuk me ngrohė as zjarri,
ishe i parii tii qe zgjove ndjenjat pa kufij.
I heshtur eshte momenti, i heshtur je dhe ti,
e heshtur eshte biseda ,o me ne te dy.
Tani gjėrat kuptohen,
ai qdo te thuash kerkon shpjegim ,pse gjerat komplikohen, se qdo fillim ka nje mbarim.
Shume e brisht eshte dashuria,ndoshta shume e brishte jam une per ty,
po ku ndodhet lumturia ,qe une e kisha me ty.
E kujtoj shpesh situatėn, ateher kur ish si trendafil,
trendafili tani vyshket,
vyshket pa jetė....
REF:
Dashuria shuhet ne heshtje si thahet trendafili ne etje,
tani kam nevojė per buzeqeshjen qe ma fale ti.
Pa ty shume i ftohtė ėshtė janari,
pa ty nuk me ngrohė as zjarri,
ti ishe i pari i qe zgjove ndjenjat pa kufijė.


Shpresa le tė vdes e fundit,s'dua t'ėt harroj
Dhe ne ujėvaren e jetės e di ti ku do te takojė
Thon se ne u deshem,se dashuri kurr nuk rreshtem
Tani ngushlloj veten se dita ditės per ty po tretem
Shume e brishtė eshte dashuria,ndoshta shume e brishtė jam une per ty,
po ku ndodhet lumturia qė une e kisha me ty.
E kujtoj shpesh situaten ateherė kur ish si trendafil,
trendafili tani vyshket,
vyshket pa jete....

REF:
Dashuria shuhet ne heshtje si thahet trendafili ne etje,
tani kam nevojė pėr buzeqeshjen qe ma fale ti.
Pa ty shume i ftohtė eshte janari,
pa ty nuk me ngrohė as zjarri,
ishe i pari ti qe zgjove ndjenjat pa kufij.


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  48

REF:
Dashuria shuhet ne heshtje si thahet trendafili ne etje,
tani kam nevojė per buzeqeshjen qe ma fale ti.
Pa ty shume i ftohtė eshte janari,
pa ty nuk me ngrohė as zjarri,
ishe i parii tii qe zgjove ndjenjat pa kufij.
I heshtur eshte momenti, i heshtur je dhe ti,
e heshtur eshte biseda ,o me ne te dy.
Tani gjėrat kuptohen,
ai qdo te thuash kerkon shpjegim ,pse gjerat komplikohen, se qdo fillim ka nje mbarim.
Shume e brisht eshte dashuria,ndoshta shume e brishte jam une per ty,
po ku ndodhet lumturia ,qe une e kisha me ty.
E kujtoj shpesh situatėn, ateher kur ish si trendafil,
trendafili tani vyshket,
vyshket pa jetė....
REF:
Dashuria shuhet ne heshtje si thahet trendafili ne etje,
tani kam nevojė per buzeqeshjen qe ma fale ti.
Pa ty shume i ftohtė ėshtė janari,
pa ty nuk me ngrohė as zjarri,
ti ishe i pari i qe zgjove ndjenjat pa kufijė.


Shpresa le tė vdes e fundit,s'dua t'ėt harroj
Dhe ne ujėvaren e jetės e di ti ku do te takojė
Thon se ne u deshem,se dashuri kurr nuk rreshtem
Tani ngushlloj veten se dita ditės per ty po tretem
Shume e brishtė eshte dashuria,ndoshta shume e brishtė jam une per ty,
po ku ndodhet lumturia qė une e kisha me ty.
E kujtoj shpesh situaten ateherė kur ish si trendafil,
trendafili tani vyshket,
vyshket pa jete....

REF:
Dashuria shuhet ne heshtje si thahet trendafili ne etje,
tani kam nevojė pėr buzeqeshjen qe ma fale ti.
Pa ty shume i ftohtė eshte janari,
pa ty nuk me ngrohė as zjarri,
ishe i pari ti qe zgjove ndjenjat pa kufij.

Ky tekst u dėrgua nga Ditlume
Kėngė pjesėmarrėse nė Top Fest 4  
Korrigjo Tekstin Status FB nga ky tekst Pėrkthe Tekstin Akordet


Kalendari
31/01/2015
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Helena Paparizou
Helena Paparizou
33 vjeē

Votimi i Javes
   26 Janar - 1 Shkurt 2015

Best New Artist 2014?

  Kida

  Enca

  Arilena

  Florent Abrashi

  Offchestra

  Stelina

Votimi i Javes

Qender Dobesimi Equilybra