teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

REZARTA SHKURTA :: BIOGRAFIATags: Rezarta Shkurta, Rrezarta
4


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  40


Rezarta Shkurta

Vendlindja: Durres
Mosha: 28 Vjeē
Ditėlindja: 18 Nentor 1986
Shenja e Horoskopit: Akrepi

Ne moshen 18 vjeqare terhiqet nga bota e artit dhe fillon studimet ne dy fusha qe shpejt te shendrrohen edhe ne pasjonet e saj: pikuture dhe balet modern.
Ne vitin 2000 fillon studimet ne liceun artistik Durres ku dallohet si nje piktore klasike. Ne vitin 2004 ne qytetin e Durresit shfaqet ekspozita e pare e saj ne punimet me te mira.
25 dhjetor 2005 merr pjese ne konkursin e bukurise te zhvilluar ne qytetin e Durresit dhe kurorzihet Miss Durresi 2005. Ne kunkursin e bukurise Miss Albania ku Rezarta prezanton bukurine durrasake, shpallet shoqeruesja e dyte.
Ne 26 nentor 2005 mer pjese ne miss model of the world dhe ne kete konkurs fitoi ēmimin "best in bikini".
Fillon karieren si modele dhe behet nje nga modelet me te kerkuara ne tregun shqiptar. Ne kalendarin "Enada At Nikolla 2006", Rezarat prezanton dy muaj te nxehte ne muajin Prill dhe Qershor stilon ne sfilatat e emrave te njohur si sine tempore etj.
Nje nga projektet e reja te rrezartes eshte prezantimi i saj ne muzike neper mjet nje albumi ku do te bashkpunoj me emra te njohur te muzikes Shqiptare.
Pasi u shfaq nė njė reality show, kėngėtarja Rezarta Shkurta nuk di tė ndalet nė ēmenduritė e saj. Foto Nudo sot ėshtė padyshim njė tabu e pathyer mė parė nga ndonjė artiste shqiptare. E megjithatė, Rezarta tashmė qė i ėshtė pėrkushtuar fotografisė (si modele dhe fotografe) ka forcuar mė tej raportet e saj me aparatin magjik... duke u shfaqur para tij vetėm me njė ēarēaf... sensuale, e brishtė dhe me sytė qė guxojnė, e nuk tremben para kureshtjes a paragjykimit tė njerėzve.

Ajo eshte paraqitur edhe neper festivale te ndryshme.Nė vitin 2006 ajo paraqitet ne festivalin madheshor "Kėnga Magjike" me kengen "Dj" ku pati mjaft sukses.

Nė kėtė festival ajo u paraqit edhe ne vitin 2007 me kengen e saj "Jo naten".Kjo kenge cilesohet si nje nga kenget me te bukura te saj pasi qe eshte pelqyer mjaft shume nga publiku pasi qe gjate interpretimit te kesaj kenge ne kete festival kjo kenge u shoqerua edhe me nje performance te jashtzakonshme e cila edhe sot e kesaj dite mbahet mend si nje nga performancat me te bukura shqiptare.Nė "Kėnga Magjike 2007" ajo arriti te fitojė Cmimin Televiziv.

Nė vitin 2008 ajo fitoi Cmimin e parė ne festivalin "Celesi Muzikor" me kengen e saj "Kapriēoze".

Po ne kete vit ajo u paraqit edhe ne festivalin prestigjoz "Top Fest" me kengen "Kafazi" ku pati mjaft sukses.Ajo nuk ndaloi me paraqitjet e saj ne vitin 2008 pasi qe ajo u paraqit edhe ne festivalin "Polifest" me kengen "Engjujt luten per ne".

Ne vitin 2009 ajo paraqitet serish ne festivalin "Top Fest" me kengen me kengen "Prane dhe larg" ku pati mjaft sukses.

Nė vitin 2010 ajo i rikthehet serish festivalit madheshor "Kėnga Magjike" ku paraqitet me nje stil krejt tjeter dhe te vecante si dhe me nje performance te jashtzakonshme dicka qe asnjehere nuk ishte parė,ne kete festival ajo u paraqit me kengen "Budallaēkė e vogėl" nje kenge shume e bukur e cila u mirprit mjaft mire nga publiku dhe u duartrrokit mjaft.Ajo arriti te rrembeje "Cmimin Tendencė" si dhe arriti te grumbulloje 366 pikė votuar nga vete artistet e ketij festivali duke zene keshtu vendin e 9-tė.

Ne vitin 2011 ajo rikthehet me nje bashkpunim me nje kengetar shume te sukseshem nga kosova Vedat Ademi me kengen "Dua te iki larg" nje kenge kjo e xhiruar nga "Pro...Video" e cila ishte pjesmarrese ne videofestivalin "VideoFesti Muzikor 2011" ku arriten te rrembejne dy cmime ate te "Video Spoti mė i mirė duet" si dhe cmimin "Video Spoti mė i mirė i zhanrit POP".

Po ne kete vit ajo paraqitet serish ne festivalin "Kėnga Magjike" me kengen "Tė jesh e mirė s'mjafton" ku rremben Cmimin "Best Performnace" si dhe vleresohet me 324 votuar nga vete artistet e ketij festivali duke zene vendin e 12-tė.

Nė vitin 2012 ajo nxjerr nje hit te ardhshem,nje kenge te titulluar "Droga jam" e cila pati mjaft sukses dhe u shnderrua ne nje hit.

Tani ajo vazhdon me projektet e saja te reja duke i dhuruar publikut gjithmonė kėnaqėsi.


» Dėrgo Korrigjime »
Punuan Biografinė:  Annonim  PJESEMARRJA NE FESTIVALE

REZARTA SHKURTA :: NEWS
REZARTA SHKURTA :: KOMENTEKalendari
27/02/2015
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Bobby Valentino
Bobby Valentino
35 vjeē
Anonimos
Anonimos
27 vjeē

Votimi i Javes
   23 Shkurt - 1 Mars 2015

Cilen Kenge Preferoni?

  Ledri Vula - Elvana

  Leonora Jakupi - Ma Ngat

  Noizy - Looking At You

  Unikkatil - Si Ni Vakt

  Elvana Gjata - Je Ti (Digitalb)

  Bad Sight - Dallojna

Votimi i Javes

Qender Dobesimi Equilybra