teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

RITA ORA :: BIOGRAFIATags: Rita Ora, Rita Ora Sahatēiu
20


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.9 / Votuan:  581


Rita Ora

Vendlindja: Prishtine
Mosha: 24 Vjeē
Ditėlindja: 26 Nentor 1990
Shenja e Horoskopit: Shigjetari

Rita Ora Lindi ne Prishtine, Prinderit e saj u zhvendosen ne Londer kur ajo ishte e porsalindur dhe motra e saj Elena vetem dy vjeē. Ajo ka dhe nje vella me emrin Doni i cili eshte shtatembedhjete vjeē. Ai tani meson ne Holande. Ajo mesoi dhe u diplomua ne St Charles Catholic Sixth Nga Kolegji. Ajo filloi te kendoj nga nje mosh shume te re dhe ne moshen 14 vjeqare, ajo e filloi ta marre ate seriozisht. Paraqitja me e mire e saj si aktore eshte ne UK TV shfaqja The Brief dhe filmi Spivs. Ne 2009, Rita ka kapur vėmendjen e Jay-Z dhe nė heshtje ka nėnshkruar me tė nė ROC Kombit, nė tė cilat u shfaqėn nė njė nga reklama pėr ROC Kombit + E Aviator kufje Skullcandy.
Ne 2007, Rita u shfaq nė rrugėn e duhur te Craig David "vėshtirė" si dhe "Ku Ėshtė Dashuria juaj" paraqet Stryder Tinchy dhe video muzikė. Nė vitin 2009, Rita bėri njė gur i gdhendur mbi videon e Jay-Z "Young Forever". Nė vitin 2010, Rita fitoi mė shumė interes kur ajo luajti interes te larget Drake dashurie nė video e SAJ tė katėrt, "Over".
Rita Punoi ne albumin e saj debutues, te patitulluar.Punon me teksteshkruajtes dhe producent te shquar si,Drake(Alicia Keys, Jamie Foxx, Jeremih) Makeba Riddick (Beyonce, Rihanna, Jennifer Lopez, Sugababes, Toni Braxton and Jessica Simpson), Martin Terefe ( Train, Jason Mraz), dhe The-Dream (Rihanna, Mariah Carey, Beyonce).
Debuti i saj u konfirmua me emrin "Uneasy"(Jo e lehte).Video Per "Uneasy" U be ne Shtator 23 , 2010, Regjia nga Daniel Wolfe.


» Dėrgo Korrigjime »
Punuan Biografinė:  tonnito10  

RITA ORA :: NEWS
RITA ORA :: KOMENTEKalendari
27/02/2015
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Bobby Valentino
Bobby Valentino
35 vjeē
Anonimos
Anonimos
27 vjeē

Votimi i Javes
   23 Shkurt - 1 Mars 2015

Cilen Kenge Preferoni?

  Ledri Vula - Elvana

  Leonora Jakupi - Ma Ngat

  Noizy - Looking At You

  Unikkatil - Si Ni Vakt

  Elvana Gjata - Je Ti (Digitalb)

  Bad Sight - Dallojna

Votimi i Javes

Qender Dobesimi Equilybra