teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

RITA ORA :: NEWS


Rita Ora, Shumė Urime Pėr Ju!


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  11

[26-11-2012]
Ylli shqiptar, Rita Ora, feston ditelindjen e saj dy dite para Festes se Madhe kuq e zi, 100-vjetorit te Pavaresise.

Eshte kthyer ne Londer dhe ka paralajmeruar nepermjet twitterit se festa per ditelindjen e saj ka filluar. Ajo, sot me 26 Nentor, mbush 22 vjet.

Ora ka publikuar njė status nė faqen e saj zyrtare nė Twitter njė status nė tė cilin thotė "Gėzuar ditėlindjen tė gjithė personave qė e kanė atė sot",- ka shkruar Ora duke uruar tė njerėzit qė e kanė ditėlindjen nė njė ditė me tė.

Ishte vetem nje vjece kur u largua nga vendlindja dhe kush do ta mendonte, se kjo vogelushe qe ate kohe njihej si Rita Sahatciu, pas 22 vjeteve do te behet nje yll i madh i muzikes, emri i se ciles do lakohet se bashku me emrat e medhenj te showbiz-it boteror.

Gjaku shqiptar qe i rrjedh ne vena, e ben ate te rikthehet shpirterisht dhe fizikisht tek vendi i origjines. Ne shtator u kthye ne Kosove per te xhiruar klipin "Shine Ya Light", duke i dhene shkelqim qytetit te Prishtines dhe vendlindjes se saj Kosoves. Ndersa, tashme eshte konfirmuar, me 28 Nentor, dy dite pas ditelindjes, Rita Ora do te jete prezente ne koncertin e madh ne Tirane, dedikuar 100-vjetorit te Pavaresise.

Urime Ditelindjen Rita Ora dhe u befsh sa 100 vjete e shtetit shqiptar!
 (Albavipnews)

Kalendari
27/02/2015
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Bobby Valentino
Bobby Valentino
35 vjeē
Anonimos
Anonimos
27 vjeē

Votimi i Javes
   23 Shkurt - 1 Mars 2015

Cilen Kenge Preferoni?

  Ledri Vula - Elvana

  Leonora Jakupi - Ma Ngat

  Noizy - Looking At You

  Unikkatil - Si Ni Vakt

  Elvana Gjata - Je Ti (Digitalb)

  Bad Sight - Dallojna

Votimi i Javes

Qender Dobesimi Equilybra