A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ritmike ModerneMUZIKARITMIKE

:: Top 10 Artistët e Javës

 • 1. Young Zerka

  Donald Najtellari, ndryshe i njohur si Young Zerka, eshte nje artist shqiptar i lindur ne Korce. I rritur ne nje familje me kushte te mira jetesore,Young Zerka filloj te merret me muzik qe nga femjieria. Karriera e tji fillon ne vitin 2007 me kengen Sexy, qe nuk pati shum vemendje. Deri ne vitin 2014,Young Zerka nuk ishte ende aq i famshem, por...
  Lexo gjithë biografinë

  Young Zerka
 • 2. Stine

  Ernest Duka ose siç njihet me emrin e artit Stine,eshte nje nder kengetaret apo edhe nje nder kantuatoret me te spikatur dhe me te arritur ne trevat shqiptare.... Ai ka tre motra dhe nje vella ne Gjermani...Që i vogel ka qene i dhene pas muzikes dhe kercimit,ai jepte mesime hip hopi ne shkolla private,dhe emigroi ne Gjermani ,ku aty fitoi cmimin ...
  Lexo gjithë biografinë

  Stine
 • 3. Rihanna

  Rihanna ka lindur në Saint Michael, Barbados. Rihanna është vajza te Ronald Fenty nga Barbados dhe Monica Fenty, që është nga Guajana. Ajo ka dy vëllezër më të vegjël, Rorrey dhe Rajad Fenty. Në 2004 ajo fitoi Miss Combermere Beauty Pageant. Në 2003, Rihanna, kur ishte 15 vjeçe, jeta e saj mori një kthese të madhe, pasi një shoqe e saj e prez...
  Lexo gjithë biografinë

  Rihanna
 • 4. B2n

  Ai ka studiuar per piano qe ne moshe te vogel dhe iu ngjit skenes shqiptare per here te pare ne vitin 2006 me kengen "ME EKS" pjesemarrese ne Kengen Magjike, ne bashkpunim me GILAN-G dhe 25 %. Ne 2008 ai konkuroi me kengen "Si Cunami", e cila u pelqye shum ne ate kohe. Ne Vitin 2009, B2N thirret per disa bashkpunime me kengetare te njohur te muzi...
  Lexo gjithë biografinë

  B2n
 • 5. Rita Ora

  Rita Ora Lindi ne Prishtine, Prinderit e saj u zhvendosen ne Londer kur ajo ishte e porsalindur dhe motra e saj Elena vetem dy vjeç. Ajo ka dhe nje vella me emrin Doni i cili eshte shtatembedhjete vjeç. Ai tani meson ne Holande. Ajo mesoi dhe u diplomua ne St Charles Catholic Sixth Nga Kolegji. Ajo filloi te kendoj nga nje mosh shume te re dhe ne m...
  Lexo gjithë biografinë

  Rita Ora
 • 6. Calvin Harris

  Emri i Calvin Harris jashtë skene është Adam Richard Wiles. Ai është një Dj, këngëtar, tekst-shkrues dhe producent. Në 2006-ën nënshkroi kontratë me “Sony BMG” dhe një vit më vonë publikon albumin e tij të parë, “I Created Disco”, i cili u çertifikua i artë dhe shiti më shumë se 100 mijë kopje vetëm në Britani, duke arritur kulmin në vendin e tetë ...
  Lexo gjithë biografinë

  Calvin Harris
 • 7. Seven Saraqi

  Seveni është djali i dy këngëtarëve shumë të njohur në skenën e muzikës në Kosovë, Sunaj Saraqi dhe Vera Orucaj. Seveni është shumë i talentuar në muzikë dhe tregon se prindërit e tij e ndihmojnë me ide dhe i kanë trashëguar atij talentin. Seven Saraqi lindi në Mitrovicë dhe ka jetuar deri në moshën 5-vjeçare. Prindërit e tij shkuan në Shtetet e...
  Lexo gjithë biografinë

  Seven Saraqi
 • 8. Sean Paul

  Sean Paul Ryan Francis Henriques, known by his stage name Sean Paul, is a Jamaican dancehall rapper, singer-songwriter, and producer. Sean Paul was born in Kingston, Jamaica to parents Garth and Frances, both of whom were talented athletes. His mother is a well-known painter. His paternal grandfather had Sephardi Jewish ancestry, from a family that...
  Lexo gjithë biografinë

  Sean Paul
 • 9. Claydee

  Claydee, ose ndryshe Klejdi Lupa, lindi në Tiranë në vitin 1985 dhe që në moshën katër vjeçare zhvendoset me familjen në Athinë. Me mbarimin e shkollës së mesme, fillon studimet për Audio Engineering dhe e përfundon atë në vitin 2006. Në vitin 2008 fillon punë në një televizion muzikor, punë e cila i ndryshon dhe jetën përsa i përket karrierës muzi...
  Lexo gjithë biografinë

  Claydee
 • 10. Alida

  Asnjë këngëtare në Shqipëri nuk kërcen si ajo. Sepse quhet “freestyle”, stili i zezakeve të sprovuara në skenë dhe të gatshme për të sfiduar djemtë repera. Është Alida Duka, motra e madhe e Stines, që ka hyrë në tregun muzikor shqiptar me këtë stil. Pas publikimit të klipit të ri “Sa duhemi” ajo tregon jetën që bën në Gjermani dhe peripecitë, që ka...
  Lexo gjithë biografinë

  Alida

:: TopSpot Ritmike

 • » Renditja e Plotë »

  :: VideoKlipet më të Reja

  » Renditja e Plotë »

  :: Albume Ritmike

  :: Fotot e reja të Artistëve

  • Rita Ora
  • Rita Ora
  • Rita Ora
  • Rita Ora
  • Qendra
  • Qendra
  • Qendra
  • Qendra
  • Qendra
  • Qendra
  • Sergio Hd
  • Sergio Hd
  • Sergio Hd
  • Sergio Hd
  • Sergio Hd
  • Alex Lupa
  • Alex Lupa
  • Alex Lupa
  • Dj Xhino
  • Rita Ora

  :: Më Shumë Artistë

  Loading...


  Kalendari
  21/01/2017
  Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
  Paniku
  Paniku
  24 vjeç
  Donika Gashi
  Donika Gashi
  43 vjeç
  Michel Teló
  Michel Teló
  38 vjeç
  R.I.P.     Përkujtojmë:
  Vesel Berisha Skroma
  Vesel Berisha Skroma
  (1941-2015)
  Hysni Milloshi
  Hysni Milloshi
  (1946-2012)

  Votimi i Javës
     15-21 Janar 2017

  A Bëjnë Bujë Këngët E Reja Të Unikkatilit?

    Fare

    Po

    Jo

    Aspak

    Shumë

    Jashtëzakonisht

  Voto