teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Rock ShqipROCKSHQIP

:: Top 10 RockStars të Javës

 • 1. Shkumbin Ismaili

  Shkumbin Ismaili is singer from Tetova who sings the most qualitative rock in his unique style , its a rock formula combined perfectly with some traditional motivs which sound perfect, his unique performances made his fame rise astronomically ”Bindem”, ”Ti Largohesh”, “Ndoshta Gabova”, ”E bukura ime” are few tracks that almost all of you have heard...
  Lexo gjithë biografinë

  Shkumbin Ismaili
 • 2. Aleksander Gjoka

  Eshte nje kengetar i mirenjohur shqiptar, deri me tani ai ka disa te incizuara disa keneg por me e njohura nder to eshte "Kuturu" nje kenge shume e bukur e cila degjohet edhe sot.Poashtu ai eshte pjesmarres i disa edicioneve te festivalit madheshtor "Kenga Magjike"....
  Lexo gjithë biografinë

  Aleksander Gjoka
 • 3. Valon Shehu

  Valon Shehu eshte kengetare i ri nga Gjakova i cili eshte aktive ne clube te ndryshme me muzike live jo vetem ne qytetin e tij te lindjes por edhe me gjere. "Artisti me i mire mashkull" eshte cmimi qe ka fituar ne Top Fest 7. Si talent eshte zbuluar ne Shqiperi ne nje talent-show ne TV Klan dhe Shqiperia i ka dhene atij shume sukses dhe fame. Va...
  Lexo gjithë biografinë

  Valon Shehu
 • 4. Beatles

  The Beatles ka qenë një grup muzike angleze nga Liverpuli. Grupi është një nga grupet më të suksesshëm dhe që ka ndikuar më tepër në shekullin XX me rreth 1,3 miliardë CD të shitur. Koha e veprimtarisë së tyre kanë qenë vitet 1960; 1970 kur grupi u nda. The Beatles u ndikuan nga pararendësit The Quarry Men (1957), Johnny And The Moondogs (1959) dhe...
  Lexo gjithë biografinë

  Beatles
 • 5. Elita 5

  Elita 5 është grup muzikor i zhanrit të muzikës rrok. Grupi është krijuar në vitin 1987 prej Besim Ibraimit, Agron Idrizit, Mevaip Mustafit, Ferat Idrizit edhe si vokalist u mor Arif Ziberi. Nexhat Mujovi (Wirusi), ju bashkangjit grupit në vitin 1990. Albumi I Parë "Elita 5 R*C" U Publikua Në Vitin 1990 "Nuk Jam Al Kapone" 1992 "Fol Vetem Fol"...
  Lexo gjithë biografinë

  Elita 5
 • 6. Djemte E Detit

  Djemtë e Detit, është një nga grupet e rrokut shqiptar krijuar që në vitin 1990, dhe që mbase është ndër të rrallët që vjen jashtë Tiranës dhe që ka patur sukses. I krijuar në Lezhë, muzika e tyre e hershme kishte ndikime të qarta nga hard-rroku dhe metalin, që ishte shumë aktual në mesin e viteve ‘80 në të gjithë botën. Prezent në skenën e muzik...
  Lexo gjithë biografinë

  Djemte E Detit
 • 7. Fisniket

  Fisnike ne jeten e perditshme, fisnike ne familje, FISNIKE ne art. Ky eshte grupi i njohur pop-rock, i cili rriti dhe edukoi me muziken e tij per dekada me radhe gjenerata te ndryshme te rinjsh. Te vleresuar nder vite me cmime, grupi kosovar hyri ne historine e muzikes shqip qe ne vitet ’78, duke krijuar hite, jo vetem ne nje zhaner te pa levruar s...
  Lexo gjithë biografinë

  Fisniket
 • 8. Trix (Veli Sahiti)

  Ështe formuar në pranverë të vitit 1974 në fillim ishim tre anëtar Veli Sahiti, Muhamet Bislimi, si dhe Nuredin Azemi, po në këtë vit u bënë edhe ca ndryshime në grup inkuadrohen edhe dy anëtarë Hil Prenk Palaj (Daullist) si dhe Gjergj Prenk Palaj (Harmonike goje). Kështu cë anëtarët e grupit TRIX të kompletuar si asnambël apo si grup ishin: Veli...
  Lexo gjithë biografinë

  Trix (Veli Sahiti)
 • 9. Redon Makashi

  Redon Makashi lindi nga 2 prinder artiste, babai Fitim Makashi me profesion aktor dhe nena Drita Makashi kengetare lirike. Ai kreu shkollen fillore tek shkolla "Deshmoret e Lirise" per piano.Me pas Shkolla e Mesme Artistike "Jordan Misja" per klarinete, por apasionohet per kitaren. Vazhdoi Studimet e Larta ne Akademine e Arteve te Bukura ne Tirane ...
  Lexo gjithë biografinë

  Redon Makashi
 • 10. Oda

  Grupi "Oda" është formuar në vitin 1994 në Londër dhe është një Rock Band shqiptar i Viteve '90. Grupi “Oda” eshte nje prej rock bendeve kosovare me te pelqyera. Qe nga viti 1998 kur edhe u publikua albumi i fundit, i titulluar po me kete emer “1998”, grupi u shpernda ne te kater anet e botes, duke lene pas vete hitet e pavdekshme te cilat i shoqer...
  Lexo gjithë biografinë

  Oda

:: TopSpot Rock

 • » Renditja e Plotë »

  :: Rock-Klipet më të Reja

  » Renditja e Plotë »

  :: Më Shumë Rock Stars/Rock Bands  Kalendari
  21/02/2017
  Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
  Adalena Seferi
  Adalena Seferi
  25 vjeç
  Tiziano Ferro
  Tiziano Ferro
  37 vjeç
  Argjent Marku
  Argjent Marku
  44 vjeç
  Gjon Gjevelekaj
  Gjon Gjevelekaj
  66 vjeç
  R.I.P.     Përkujtojmë:
  Isuf Luzaj
  Isuf Luzaj
  (1913-2000)

  Votimi i Javës
     19-25 Shkurt 2017

  Kënga Më E Mirë E Noizyt?

    Number 1

    Big Body Benzo

    Gangsta Love

    Gipsy Lover

    Anytime Anywhere

    Çfarë Ti Bëj

  Voto