teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

Rozana Radi - Ti S'ke Zemer

Videoklip LIVE

Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.8 / Votuan:  99


Muzika: Adrian Hila   Teksti: Rozana Radi   Orkestroi: Adrian Hila  
Ti s'ke zemėr
e fitove ti betejėn derisa un t'u dorzova

Ti ke lindur nga njė grua
por asaj nuk i ngjasove
dhe tani qė mė fundose
ti me thua duke qeshur:
"Ka mbaruar"-i dėshtuar.

Kur ma njohe cdo pjes t'trupit
dhe kurreshtja ty tu shua
u lėshove si njė ujk
pėr t'mė mbytur e lėnduar.

I sėmur ti nga uria
nesėr do kafshosh njė tjetėr grua.
Nuk ke zemėr.

Ti...ti s'ke zemėr
dhe pse ti ke lindur nga njė grua
vetėm dashuri tė ka dhuruar,
nuk tė lindi pėr tė na lėnduar.

Ti s'ke zemėr
kur tė kesh njė vajzė njė dit
mė thuaj,cfar do ti tregosh asaj pėr mua?
Se dikur njė femėr ke qėlluar.

Ti s'ke zemėr,
ti u shtire se mė doje
dhe pastaj mė shite mua.
Kur u binde qė tė doja
ti mė shkele-i dėshtuar.

Pse se pyet nėnėn tėnde
a ėshtė ndjer njėher si mua?
Ti mė cmėnde i mallkuar.

Ti s'ke zemėr.
Sa tė gjata duken netėt kur nga dhembja s'je shėruar.

S'ke as forcė tė ulėrasėsh,
s'kam njė grusht pėr tė qėlluar.
S'kam njė krah ku tė mbeshtetem,
ah moj nėnė,pse mė linde grua?

Ti s'ke zemėr,
dhe pse ti ke lindur nga njė grua.
Vetėm dashuri tė ka dhuruar,
nuk tė lindi pėr tė na lėnduar.

Ti s'ke zemėr.
Kur tė kesh njė vajzė njė ditė
mė thuaj,cfar do ti tregosh asaj pėr mua?
Se dikur njė femėr ke qėlluar!

Ti s'ke zemėr.
dhe pse ti ke lindur nga njė grua.
Vetėm dashuri tė ka dhuruar,
nuk tė lindi ty pėr t'na lėnduar.

Ti s'ke zemėr.
...tregosh asaj pėr mua,
...dashuri tė ka dhuruar,
edhe ti mė ke dhunuar.
Ti...ti s'ke zemėr.
ti ke dhunuar vajzė si mua.
Ti...s'ke zemėr!

Ky tekst u dėrgua nga Butterfly
Kėngė pjesėmarrėse nė Kėnga Magjike 2012  
Korrigjo Tekstin Status FB nga ky tekst Pėrkthe Tekstin Akordet


Kalendari
20/12/2014
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
B2n
B2n
27 vjeē
R.I.P.     Pėrkujtojmė:
Ali Asllani
Ali Asllani
(1884-1966)

Votimi i Javes
   15-21 Dhjetor 2014

Hiti i Veres 2014?

  Genta, Ardian & Dalool - Feel

  Dafina Zeqiri & Ledri - Got Ur Back

  Enca - Ata Nuk E Din

  Tingulli 3nt - Jasha

  Nora Istrefi - Baby Jem

  Leonora Jakupi - Ma Ngat

Votimi i Javes

Qendra e Dobesimit EquiLybra