Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
MUZIKA eLEHTË

:: Më Të Klikuarit e Javës

Françesk Radi ka kryer Liceun Artistik dhe më pas Akademinë e Arteve Tiranë. Për një periudhë të gjatë kohe ka punuar në Estradën e Shtetit me instrum...
Lexo gjithë biografinë
Vaçe Zela, artiste e popullit dhe këngëtare me famë të madhe gjatë periudhës së diktaturës komuniste. U zbulua rastësisht në moshë të re në Lushnjë. K...
Lexo gjithë biografinë
Sabriu ka marrë epitetin e këngëtarit “avangardë” kosovarë, sepse qysh herët dëgjojë Beatles, Toto Kotunjo, Adriano Celentano nga të cilët u frymëzua,...
Lexo gjithë biografinë
Kur flitet për të, përdoren në një frymë shumë epitete si: Bilbili i Kosovës, Mbretëresha e Këngës Shqipe, Primadona e Melosit Popullor, Ema Sumak Shq...
Lexo gjithë biografinë
Parashqevi Simaku është një këngëtare shqiptare nga Shqipëria. Ajo lindi në Kavaje dhe më pas u shpërngul në Durrës. Ajo që e vogël filloi të kënd...
Lexo gjithë biografinë
Inva Mula (edhe Inva Mula-Çako) është një këngëtare soprano shqiptare. Ajo vjen nga një familje artistësh. I ati saj, Avni Mula, është një nga kompozi...
Lexo gjithë biografinë
Irma Libohova, këngëtarja cila jeton tek publiku me këngët e saj jo vetëm në skenat e festivaleve të këngës në RTSH ndër vite, por dhe në skena të tj...
Lexo gjithë biografinë
Anita Take është ngjitur në skenë para 50-vjetësh, por akoma vazhdon të kujtohet me nostalgji nga të gjithë ata që e kanë njohur atë. Ajo akoma ka mbe...
Lexo gjithë biografinë
Mjaftoi nje kenge per ta bere Dren Abazin jo vetem te fameshem, por edhe nje seks simbol Shqiptare. 1.92 metrat gjatesi, pamja terheqese, veshja gjith...
Lexo gjithë biografinë
Lindi: 2 Nentor 1910 Tefta ishte vajza e patriotit të shquar shqiptar nga Frashëri i Përmetit, Thanas Tashkos i cili prej vitit 1910 qe vendosur fami...
Lexo gjithë biografinë
Eranda eshte motra e kengetares Irma Libohova. Eranda ka filluar te kendoje qe nga mosha 14 vjeçare dhe ka nje karriere prej 20 e ca vitesh ne muzike....
Lexo gjithë biografinë
Multitalent I ekranit shqiptar, regjisor, skenarist, aktor ne gjithe veprat e tij “Simfonia e Pritjes”, “Kjo nate sa nje jete”, “Tingujt e Harreses”et...
Lexo gjithë biografinë
Lives and works in Brussels & Tirana Dragot, not only began as a painter, but his painting was also the point of departure for all the other activitie...
Lexo gjithë biografinë
DISA NGA TITUJT E FITUAR SI KOMPOZITOR : - Naim Frashëri kl.I-rë 1979 -Artist i merituar 1982 – 2007 Fitues i çmimeve të para në ...
Lexo gjithë biografinë
Frederik Ndoci u diplomua në 1977, në shkollën e mesme artistike "Prekë Jakova", për instrumentin Oboe. Gjithashtu zotëron edhe instrumenta të tjerë :...
Lexo gjithë biografinë
Paraqitet per here te pare ne festivalin e 6 te kenges ne tvshm me nje kenge te F. Dedes,dhe prej asaj here Liljana pa nderprer paraqitet ne te gjitha...
Lexo gjithë biografinë
Dashnor Diko lindi ne qytetin e Korces me 22 Dhjetor te vitit 1959, ishte kengetar i njohur i viteve 90′. Ai ka kenduar disa kenge te njohura si “Week...
Lexo gjithë biografinë
Artisti i Popullit Avni Mula, këngëtar dhe kompozitor i suksesshëm, autor i mjaft këngëve fituese në aktivitete muzikore kombëtare. Avni Mula lindi në...
Lexo gjithë biografinë
Vetëm 3 javë pasi u bë pronar i një banese sociale, por këngëtari i njohur shkodran Tonin Tërshana ndërroi jetë mbrëmjen e sotme në moshën 66-vjeçare,...
Lexo gjithë biografinë
Anita Bitri u lind në një familje intelektuale. Të gjithë admironin tiparet e bukura dhe të ëmbla të kësaj fëmije ëngjëllor. Edhe pse ishte në kopësht...
Lexo gjithë biografinë

:: TOP 100

» Renditja e Plotë »


:: Videoklipe të Huaja PREMIERE

Willie Nelson - Old Timer
Bantunani - No More Friends
Aimee Mann - Goose Snow Cone
Eric Matthews - Exactly Like Them
Billie Van - I'm Totally Fine With It
Kelly Family - Nanana 2017
Afghan Whigs - Demon In Profile
Alessandro Porcella - Carmen
Neil Young - Peace Trail
Sean Rowe - Newton's Cradle

:: Të Rejat E Fundit


:: Fotogaleria
teksteshqip.com © 2007 - 2017