teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
BiografiaTags: Ryva Kajtazi, Riva Kajtazi, Ryva, Ryvakajtazi, Rryva Kajtazi
  • Rrjetet Sociale:
  • Official Twitter


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.4 / Votuan:  258


Ryva Kajtazi

Vendlindja: Podujevë (Besianë)  
Mosha: 35 Vjeç
Ditëlindja: 09 Mars 1980
Shenja e Horoskopit: Peshqit

Ryva Kajtazi është një këngëtare shumë e njohur. Një vajzë modeste dhe mjaft e shoqërueshme, fama nuk e ka ndryshuar aspak edhe pse karakterizohet si një artiste e vërtetë dhe e pëlqyer shumë nga publiku kosovar. Këto epitete i përkasin këngëtares së mirënjohur Ryva Kajtazi e cila gëzon një mirënjohje të madhe si në estradën kosovare ashtu edhe në diasporë. Këngëtarja që njëkohësisht është edhe aktore e njeh skenën, e zotëron atë, e ndjen këngën duke kultivuar një shije të re tek audienca. Me zërin e saj karakteristik të fuqishëm por njëkohësisht edhe të ëmbël dhe me paraqitjen e saj bombastike në skenë tërheq të rinjtë kudo ku shfaqet. Ja se çka na flet znjsh.Kajtazi për fillet në botën e muzikës dhe disa pikpamje të saj mbi jetën.

Në vitin 2008 ajo mori pjese ne festivalin madheshor "Kënga Magjike" me kengen "Me pizhamat e tua" ku pati mjaft sukses pasi qe kenga u pelqye mjaft shume nga publiku dhe mori mjaft duartrokitje.

Po ne kete vit Ryva nxjerr videoklpin e saj te ri te titulluar "Më pëlqen" i cili ishte pjesmarres ne videofestivalin "Zhurma Show Awards" ne vitin 2008 ku arriti te rrembeje cmimin "Videoklpi me i mire Best Hip Hop & RnB".


Ne vitin 2009 ajo nxjerr nje tjeter hit te titulluar "Nëpër shtratin tënd" nje kenge kjo e cila u shoqerua edhe me nje videoklip i cili u mirprit mjaft mir nga publiku.Po ne kete vit ajo nxjerr albumin e saj te pare te titulluar "Barnatorja" i cili perfine gjithsej 8 këngë.


Në vitin 2010 ajo nxjerr albumin e saj te dytë te titulluar "Hipnotizon" i cili perfshinte gjithsej 9 këngë.


Në vitin 2011 ajo nxjerr edhe 2 kenge te tjera,njera e titulluar "Hajde zemer" dhe tjetra "Te kam pranë" dy kenge te cilat u shoqeruan edhe me videoklipe te xhiruara nga "Urban Graphics".

Në fund të vitit 2011 ajo mori pjese serish ne "Zhurma Show Awards" ku arriti te rrembeje dy cmime.Cmimin e Internetit me kengen "Hajde Zemer" dhe cmimin "Best Syling" me kengen "Te kam pranë".

Në fund te vitit 2011 ajo morri pjese edhe ne "Op Laby party" ku performoi hitin e saj me te ri te titulluar "Duhemi" madje ne fund doli fituese bashk me disa te tjere per veshjen me te mire.

Në vitin 2012 ajo nxjerr edhe videoklpin e kenges "Duhemi" nga videoproduksioni "Asha".


PASAPORTA:
Gjatësia: 1.70cm
Pesha: 58kg
Ngjyra e syve: Gështenjë
Ngjyra e flokëve: Gështenjë
Ushqimi i preferuar: Tradicional
Muzika e preferuar: R&B, house
Këngëtarja e prferuar: Beyonce
Vendi i preferuar për dalje: Ambientet e qeta
Pija e preferuar: Baileys
Ngjyra e preferuar: Hiri, rozë
Sporti i preferuar: Tenis
Sportisti i preferuar: Nadal
Hobi: Gatimi
Stili i veshjes: Trendy
Shpërblimet e fituara:
Debutantja më e mirë në "Zhurma show",
Çmimin për vendin e dytë dhe performancën më të mirë në festivalin "Polifest" etj.
Vendbanimi aktual: në Prishtinë me nënën, babain dhe vëllain
Shkollimi: shkollën fillorë dhe të mesme në Podujevë, Fakultetin e arteve në Prishtinë – dega e aktrimit
Vetura e preferuar: Veturat e vogla
Personi më i dashur: Nëna

» Dërgo Korrigjime »

Punuan Biografinë:  Annonim  Kalendari
05/09/2015
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Sinan Hoxha
Sinan Hoxha
40 vjeç
Mc Kresha
Mc Kresha
31 vjeç
Himena Ymeri
Himena Ymeri
20 vjeç
Arben Delaj
Arben Delaj
46 vjeç
Terror A.K.A Shkupi
Terror A.K.A Shkupi
28 vjeç
Brahim Avdyli
Brahim Avdyli
55 vjeç

Votimi i Javës
   30 Gusht - 5 Shtator 2015

Hiti Më I Mirë?

  Kida - Boni Zo

  Ermali, Lumi B & Ledri - Shko

  Babastars - High 3

  Elvana Ft. Flori - Kuq E Zi Je Ti

  2ton - 24h

  Mozzik - Koke Shum

Voto

Shitet Papafingo Ne Velipoje