teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

SABRI FEJZULLAHU :: BIOGRAFIASend Sabri Fejzullahu Ringtone to your Cell

Fotografia Tjeter
Fotografia Tjeter

8


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.8 / Votuan:  94


Tags: Sabri Fejzullahu, Sabria, Sabri Fezullahu, Sabri Fejzullau
Vendlindja: Prishtinė
Mosha: 66 Vjeē
Ditėlindja: 16 Shtator 1947
Shenja e Horoskopit: Virgjeresha

Sabri Fejzullahu ėshtė aktor, kėngėtar dhe politikan nga Kosova.

Nė vitin 2002 ai ishte deputet i PDK-sė nė Kuvendin e Kosovės.

Sabri Fejzullahu ėshtė i martuar dhe ka 4 fėmijė. Ka mbaruar studimet e gjuhės dhe letėrsisė shqipe nė Fakultetin Filozofik, si dhe aktrimin nė Fakultetin e Arteve tė Bukura.

I biri i tij Ermal Fejzullahu ėshtė njė kėngėtar i njohur nė zhanrin pop dhe popullore.

Sabri Fejzullahu i takon gjeneratės sė vjetėr tė kėngėtarėve i cili ka arritur qė edhe nė kohėn e re tė zė vendin e vet nė muzikėn argėtuese tė Kosovės, por edhe mė gjerė. Ka fituar 18 "Okarina tė Arta" nė "Akordet e Kosovės", ka incizuar mėse 800 kėngė, ka marrur pjesė nė shumė festivale dhe ka fituar shpėrblime, brenda dhe jashtė vendit. Ka bashkėpunuar gjithmonė me kompozitorėt mė tė mirė tė vendit.

Sabriu ka luajtur nė disa TV- dhe video-filma. Ndėr tė tjerė ai luajti me Ibrahim Krajkovėn "Lecin" dhe Rasim Thaqin "Cimėn". Ai luajti edhe nė serialet "Kur pranvera vonohet" dhe "Autobusi". Po ashtu edhe nė TV-komedinė "Qesh e ngjesh" me Xhevat Qenėn, Leze Qenėn, Ali Ahmetin dhe Adem Mikullovcin. Nė filmografinė e tij gjenden mbi 20 filma, shumica tė zhanrit komedi.

Karakteristikė e xhirimeve filmike tė kėngėve tė Sabriut ėshtė pėrdorimi i tyre pėr tė fuqizuar kėngėn qė ai kėndon. Kėtė ai e arrin duke e injoruar kamerėn dhe nė momente tė caktuara e pėrdorė atė pėr t“iu drejtuar shikuesit. Zakonisht kėto momente janė tė shkurta dhe ndodhin gjatė ngritjes sė zėrit


» Dėrgo Korrigjime »Send Sabri Fejzullahu Ringtone to your Cell

PJESEMARRJA NE FESTIVALEAUTOR I KENGEVE
SABRI FEJZULLAHU :: NEWS
SABRI FEJZULLAHU :: KOMENTEGėzuar Ditelindjen
SHUMĖ URIME
PĖR JU        
Alban Skenderaj 32 vjeē
Nidora Gjyriqi 25 vjeē

Votimi i Javes
   14-20 Prill 2014

Kush Eshte Me Hot?

  Elvana Gjata

  Genta Ismajli

  Tuna

  Dafina Zeqiri

  Nora Istrefi

  Adelina Ismajli

Votimi i Javes