teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

SELDI :: BIOGRAFIATags: Seldi, Big Brother, Seldi Qalliu
19


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.9 / Votuan:  418


Seldi

Vendlindja: Tirane
Mosha: 27 Vjeē
Ditėlindja: 05 Janar 1987
Shenja e Horoskopit: Bricjapi

Emri i tij eshte Seldi Qalliu dhe studion ne Akademine e arteve te bukura, dega Kanto. Per momentin thuhet se eshte Singel (Beqar)

Thotė pėr veten: “Jam i hapur, i komunikueshėm, shumė i suksesshėm me femrat. Mė pėlqen tė jem nė qendėr tė vėmendjes dhe ia arrij gjithmonė”.

Eksperiencat: Vazhdon studimet nė degėn e kantos. Ka marrė pjesė nė Top Fest dhe Kėngėn Magjike. Nuk i ėshtė dashur tė punojė, pasi tė gjitha tė ardhurat e nevojshme ia siguron e ėma, e cila ka njė biznes privat.

Familja: Nėna ėshtė familja e tij e vetme. Prindėrit janė ndarė qė kur ai ishte vetėm 1 vjeē. Babain e takon rrallė dhe kur i duhet tė flasė pėr tė ndjehet jo shumė komod. Jeton vetėm dhe e ėma mundohet t’ia bėjė jetėn sa mė tė lumtur. Lidhja qė ka me nėnėn ėshtė vėrtet e rrallė. Ajo ėshtė i vetmi njeri pėr tė cilin ai do hiqte dorė nga gjithēka, po tė nevojitej.

Interesa & hobi: Pėlqen jetėn aktive, veshjet trendy dhe fundjavat i kalon gjithnjė nė shoqėri.

Marrėdhėniet me femrat: Gjithnjė tė mira. Ėshtė gjithė kohės i rrethuar nga femra.

Hiti i Seldit Adrenalina qe e ka kenduar me Sinan Hoxhen eshte kenga me e klikuar shqip me me shume se 9 miljon klikime.


» Dėrgo Korrigjime »
Punuan Biografinė:  saramk    ditiendrit    Aardita    colafanta1  PJESEMARRJA NE FESTIVALE

SELDI :: NEWS
SELDI :: KOMENTEKalendari
16-09-2014
Gėzuar Ditelindjen SHUMĖ URIME:
Sabri Fejzullahu
Sabri Fejzullahu
67 vjeē
Laura Nezha
Laura Nezha
24 vjeē
Arlinda Gaxherri
Arlinda Gaxherri
26 vjeē

Votimi i Javes
   15-21 Shtator 2014

Cili Grup Rap Ju Pelqen Me Shume?

  Babastars

  O.T.R.

  T.B.A.

  P.I.N.T.

  Kaos

  Etnon

Votimi i Javes

Qendra e Dobesimit EquiLybra