teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

SHPAT KASAPI :: BIOGRAFIATags: Shpat Kasapi, Shpati, Aferdita Dreshaj
35


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.9 / Votuan:  210


Shpat Kasapi

Vendlindja: Tetove
Mosha: 29 Vjeē
Ditėlindja: 01 Maj 1985
Shenja e Horoskopit: Demi

Shpat Kasapi ėshtė kėngėtar shqiptar nga Ish Republika Jugosllave e Maqedonisė. Babai Shpat Kasapit ishte Naim Kasapi prej Tetove ndėrsa nėna e tij ishte e Gjylymsere Ramadani nga Tetova. Talenti i tij ishte muzika, kryesisht tallava Ai mesoi ne shkollen fillore "Liria" ne Tetove pastaj shkoi ne kolexhin turk "Yahya Kemal" ne Shkup kurse fakulltetin e kryejti ne Universitetin "FON" ne Shkup.Karierėn muzikore e filloi qė nga mosha e re, ku pas disa prezentimeve nė festivalet pėr fėmijė fitoi cmimin e parė nė festivalin Bletėzat 98 nė Tetovė nė moshėn 13 vjeēare. Sukseset e pare qė paraqesih njė urė kaluese nga kėnga pėr fėmijė nė atė pėr tė rritur ishin prezentimet dhe ēmimi i parė nė festivalin Kėngėt e Stinės 2002 nė Tirane, ēmimi i publikut nė festivalin Nota Fest 2003 nė Shkup dhe ēmimi i publikut nė Albafest 2003 nė Shkup.
Sukseset te para qe per te vertet paraqiten nje urė kaluese nga kenga femijerore ishin prezantimet dhe ēmimi i pare ne festivalitin "Kenget e stines 2002" Tirane, ēmimi i publikut ne festivalin "Nota Fest 2003" ne Shkup dhe ēmimi i publikut ne "Albafest 2003", Shkup. Menjehere pas ketyre ēmimeve te tjera siē jane : Pop Idoll 2004, Netet e klipit -Interpretuesi me i miri ne klip, Interpretuesi me i mirė ne "Top Fest 1", ēmimi hit ne festivalin "Kenga Magjike 2004", cmimi i publikut ne "Kenga Magjike 2005", "Zhurma Show Awards 2005" me kengen pa ty s'jetoj si pop videoklipi me i mire 2005, Best Male 2010 me videoklipin Mekatare si gjithmone ne "Zhurma Show 2010" dhe evenimente te tjera muzikore ku kenget e tij jane degjuar me shume kenaqesi nga adhuruesit e kenges pop ne gjuhen shqipe. Shpat Kasapi deri me tani ka realizuar disa albume te sukseshme dhe mjaft te degjuara.Perveq albumeve Shpati ka realizuar edhe disa videoklipe si: Pa ty s'jetoj(pop videoklipi me i mire 2005 ne zhurma show), largohu, se pranon, ti je ajo, depresive etj.. mjaft te pelqyera nga publiku dhe adhuruesit e tij. Shpat Kasapi per kenget e tij me se shpeshti bashkepunon me kompozitorin e njohur Avni Qahili, pastaj me Artan Kastrati, Ejup Shabani, Florent Boshnjaku etj. Ndersa per lookun e tij perkujdeset ne shumicen e rasteve Armend Ramadani zakonisht gjate klipeve. Gjithashtu Shpat Kasapi njihet edhe si nje besimtar i madh islam dhe sic thote ai e ndjej obligim te jeme i tille.


» Dėrgo Korrigjime »
Punuan Biografinė:  donaNoizy  PJESEMARRJA NE FESTIVALE

SHPAT KASAPI :: NEWS
SHPAT KASAPI :: KOMENTEKalendari
18/12/2014
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Labi
Labi
35 vjeē
Christina Aguilera
Christina Aguilera
34 vjeē

Votimi i Javes
   15-21 Dhjetor 2014

Hiti i Veres 2014?

  Genta, Ardian & Dalool - Feel

  Dafina Zeqiri & Ledri - Got Ur Back

  Tingulli 3nt - Jasha

  Enca - Ata Nuk E Din

  Nora Istrefi - Baby Jem

  Leonora Jakupi - Ma Ngat

Votimi i Javes

Qendra e Dobesimit EquiLybra