teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

Shyhrete Behluli - Skenderbeu, Zahir Pajaziti

Videoklip LIVE

Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  3.1 / Votuan:  10

Hej, se prej Kruje o na erdh haberi,
Pėr Kosovė po u nis skenderi,
Si Shqiptari traditė qė e ka,
Del pret mor kur i vjen naj vlla,
Nė Prishtinė keshtu doli e priti,
Heroi i kombit, Zahi Pajaziti !

Perqafohen o mė mallengjim,
Mirė se erdhe Skenderbe o trim,
Mirė se erdhe ti o Skenderbe,
Gjashteqind vjet mor ty te pritem ne,
Kur kalove o nėpėr Malėsi,
S'i ke pa mo ata gurė tė zi,
Qė dikur ata na paten nda,
Na larguen mu e ty o vlla !

Po Drenicen ti kur e kalove,
Adem Jasharin gjallė a e takove,
Pa u trėmb mor o trimi aspak,
Gjithė ketė tokė mor e njomi me gjak,
N'histori o shėmbull i rrallė,
Pėr jetė mbeti o legjend e gjallė !

Hej, njeqind vjet o ne terr te zi,
O pa tokė edhe pa shtėpi,
Mal e fusha mbushun me varre,
Nga uhstria serbe barbare,
Burghet mbush me Shqiptarė t'pafaj,
O ē'do shtėpi veq me gjamė e me vaj mor hej.

Trimat tanė o dolen nė skenė,
Dhe anmikut po ja ban benė,
Jem Ushtria o Clirimtare,
Dhe e ndoqi ushtrinė o barbare,
Sot shendrit o djelli i lirisė,
N'gjitha trojet e Shqiptarisė,
Ju na sollet liri e dritė,
O te lumtė na qe pritem o ketė dite more hej !

Ky tekst u dėrgua nga  Alboss
Korrigjo Tekstin Status FB nga ky tekst Pėrkthe Tekstin Akordet


Kalendari
30/01/2015
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Shkumbin Kryeziu
Shkumbin Kryeziu
49 vjeē
R.I.P.     Pėrkujtojmė:
Tish Dajia
Tish Dajia
(1926-2004)

Votimi i Javes
   26 Janar - 1 Shkurt 2015

Best New Artist 2014?

  Kida

  Enca

  Arilena

  Florent Abrashi

  Offchestra

  Stelina

Votimi i Javes

Qender Dobesimi Equilybra