teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

Silva Gunbardhi - Te Ka Lali Shpirt    (Feat. Mandi & Dafi)

ArkivaShqip/Acromax, tė zgjedhur nga Silva Gunbardhi pėr promovimin e videoklipit "Te Ka Lali Shpirt", kanė vendosur tė bllokojnė nė mbarė rrjetin e internetit. Na vjen keq pėr fansat dhe pėr vetė kėngėtarėt qė shpenzojnė mijėra euro qė videoklipi i tyre tė shikohet, por bllokimi nė gjithė portalet shqiptare, nė radhė tė parė shkon ndesh me interesat e tyre. Nė portalin TeksteShqip.com, promovojmė muzikėn shqip pa asnjė kusht prej 8 vjetėsh dhe do vazhdojmė ta bėjmė pėr tė gjithė videoklipet e pa censuruar.

Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.4 / Votuan:  2377


Muzika: Alfred Sula   Teksti: 2 Step   Orkestroi: Alfred Sula   Video: Max Production  
(Mandi)
Tė ka lali shpirt, tė ka lali xhan
tė ka lali zemer, o sa shumė te du
Tė ka lali shpirt, tė ka lali xhan
tė ka lali zemer, o sa shumė te du

(Silva)
"Hej, rri normale" thua
zemėr jo nuk dua
marrėzisht tė ndjej.
S'je veē bota pėr mua
shumė mė shumė tė dua
s'tė gėnjej kur them:
"Se lali xhan-xhan,
lali xhan-xhan
lali xhan-xhan tė ka.
Hej lali xhan-xhan,
lali xhan-xhan
lali xhan-xhan tė ka"

(Mandi)
Tė ka lali shpirt, tė ka lali xhan (Ole! Ole!)
tė ka lali zemer, o sa shumė te du (La-la-la...)
Tė ka lali shpirt, tė ka lali xhan (Ole! Ole!)
tė ka lali zemer, o sa shumė te du (La-la-la...)

(Silva)
"Hej, rri normale" thua
zemėr jo nuk dua
marrėzisht tė ndjej.
S'je veē bota pėr mua
shumė mė shumė tė dua
s'tė gėnjej kur them:
"Se lali xhan-xhan,
lali xhan-xhan
lali xhan-xhan tė ka.
Hej lali xhan-xhan,
lali xhan-xhan
lali xhan-xhan tė ka"

(Dafi)
Komercial kohėt e fundit
o bo Prishtina-Tirona
po evulon muzika po luhet sot
siē po ta don
Rrepi po m'bon sllogan
Fast slow jetėn ta zgjat
Yeah girl, unė ty po t'pushtoj
me fjalėt mė t'mira
pėr vete po t'boj. Se:

(Mandi)
Tė ka lali shpirt, tė ka lali xhan (Clap Your Hands)
tė ka lali zemer, o sa shumė te du (Ole! Ole!)
Tė ka lali shpirt, tė ka lali xhan (La-la-la...)
tė ka lali zemer, o sa shumė te du (La-la-la...)

Ky tekst u dėrgua nga Beni add
Kėngė pjesėmarrėse nė Zhurma Show 2013  
Korrigjo Tekstin Status FB nga ky tekst Pėrkthe Tekstin Akordet


Gėzuar Ditelindjen
SHUMĖ URIME
PĖR JU        
Vedat Ademi 32 vjeē

Votimi i Javes
   18-24 Gusht 2014

Kengetari I Preferuar

  Noizy

  Stresi

  Unikkatil

  D.U.D.A.

  Mali-G

  G-Bani

Votimi i Javes

Qendra e Dobesimit EquiLybra