teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

SINAN VLLASALIU :: BIOGRAFIATags: Sinan Vllasaliu, Sinan Vlasaliu, Sinan Vllasalliu, Sinan Vlasalliu
7


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.2 / Votuan:  56


Sinan Vllasaliu

Vendlindja: Prishtinė
Mosha: 51 Vjeē
Ditėlindja: 31 Mars 1963
Shenja e Horoskopit: Dashi

Nuk ka pikė dyshimi qė Sinan Vllasaliu di tė rrėmbejė me ēdo kusht zemrat e adhuruesve, qoftė me vokalin apo sharmin e tij. Jeta e tij ėshtė mbushur me tallaze dhe i ngjan njė deti tė tėrė ku nė ēdo milimetėr tė lėvizjes ai ka mundur tė nxjerrė na pah vlerat e kėngės dhe mėnyrėn e tė kėnduarit bukur. Ai ėshtė kėngėtar i mirėnjohur nga Kosova. Albumi i tij i parė ishte "burek burek". Mė 2001 e inqizoi videoklipin "Krejt mbrapsht" dhe albumi i tij u promovua nė Maj tė vitit 2001. Ai ka pasur shumė suksese. Mė 1991 morri pjesė nė Festivalin Akordet e Kosovės u paraqit me kėngėn Krejt Mbrapsht Mė 1993-94. Leshoi Albumin e tij tė ri tė quajtur Estrada Gėzuar 1994. Keto jane albumet e publikuara nga Sinani:

•Krejt Mbrapsht 2001
•Mė ngadal 2002
•E Zemra Nuk mė ndal 2003
•Sinani 2004
•Ti mė je si njė pikė loti 2005
•Prap se prap feat Gili 2006
•Mos ja falni 2007
•Pa fat 2008
•Kur e pash oj nanė 2008
•Njė Arsye 2010
.Tatuazh 2012
.Lemza 2014


» Dėrgo Korrigjime »
Punuan Biografinė:  Agnnesa    ALDOooo  PJESEMARRJA NE FESTIVALE

SINAN VLLASALIU :: NEWS
SINAN VLLASALIU :: KOMENTEKalendari
21/12/2014

Votimi i Javes
   15-21 Dhjetor 2014

Hiti i Veres 2014?

  Genta, Ardian & Dalool - Feel

  Dafina Zeqiri & Ledri - Got Ur Back

  Enca - Ata Nuk E Din

  Tingulli 3nt - Jasha

  Nora Istrefi - Baby Jem

  Leonora Jakupi - Ma Ngat

Votimi i Javes

Qendra e Dobesimit EquiLybra