teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

Sky Boys - Per Ty


Ne bėjmė kėrkime tė vazhdueshme nė Youtube, por nuk kemi arritur tė gjejmė njė videoklip pėr kėtė kėngė.

Kerko Video


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  1


Kemi kohė qė po e kėrkojmė tekstin e kėngės "Per Ty" kėnduar nga Sky Boys.
Do ja u dinim shumė pėr faleminderit nė rast se mundeni tė na ndihmoni ne dhe tė gjithė ata qė janė nė kėrkim tė kėtij teksti.


Dėrgoni Tekstin


Rendisim mė poshtė tekstet e disa kėngėve me tė njėjtin titull dhe shpresojmė qė pėrmbajnė tekstin qė kėrkoni:

Toli - Per Ty

po rri dhe mendoj
per ty jeta ime
ty sdita te te mbaj
kam ber shum gabime
sepse kurr ste kuptova
ty aq sa duhet
sepse kurr ste vlersova
ty un aq sa duhet
rri dhe mendoj
takimin ton te par
kjo larges me lendoi
syt mbeten duke qar
se di kush te foli
keq per mu
un qe te desha
e prap uun te du
zemer ti e di
qe pa ty sjetoj dot
me asgje ste ndroj
me asgje ne bot
princesh sa her tkesh
nevoj per mu artiolin
e ke ktu mjafton me mkerku
arsyen me u nda
jo sma ke tregu
shum fjal mthe
zemer mke lendu
tlutem nga un mos u largooo
me ate tjetrin ti mos shkooo
REf x2
Jooo tlutem nga un mos u nda sepse per ty bera gjithcka ti je arsyja qe un jetoj me asgje jo ste krahasoj

Dikur isha me ty
vec gzim kisha ne sy
cgabim bera mtrego
se vuaj nga trishtimi
nga syt e mi
nuk iqet hidherimi
ndoshta do tjeter njeri
por sesht si un ai
se un per ty naten e boj dit
ndaj une ty jom tu tprit
ti re si rreze dielli
qe mu filloi tme ngrohi
je yll i ren nga qielli
dhe zoti me ty mdashuroi
zoti me ty mdashuroi
tek mua lumturin zgjoi
i thash nje lloj kerkese
qe tkalojm cdo lloj pengese
bashk do tkalojm shum sfida
erresira ne do ti
kthejm ne drita
un jam rrugac
po per ty ja nisa
me ndryshu
vetem prekja jote
munet me mgjunjezu

REF x2
Jooo tlutem nga un mos u nda sepse per ty bera gjithcka ti je arsyja qe un jetoj me asgje jo ste krahasoj

Emir - Per Ty

jeta jem nuk e kom let fryma jote te un met
miljona minuta shkun po ty st'harrova apet
hajt po pris edhe sivjet hajt po pris edhe do vjet
edhe sa koh me prit edhe sa te ti m'rrin ment

dhimt e mia nuk i din fjalt e mia nuk i nin
prap kto net te un u kthyn prap dit e merzis po vin
tu e kshyr fotografin tu hek mallin e merzin
kthemu si nkohen e vjeter mushe me dashni cdo stin

mos harro ēka kena pas mos harro ēka kena ndje
mos e le hanen pa drit mos ma le djellin me re
hala per ty zemra m'rre hala vazhdoj me tu shpreh
une per ty kom me ndje deri diten qe t'hi n'dhe

ndoshta nuk te kom kysmet e un shpresa maj hala
ka me t'majt sikur sekret ka met dasht dej sa ska ma
deri ne piken e funit krejt per tyje kom mi ba
se ne andrrat e gjumit vetem ty jom tu t'pa
hala su msova pa ty as boten se shoh me sy
bota jeme je kon ti n'boten tem pot shoh veq ty
apet pres qe ti mu kthy se pa ty me jetu sdi
sikur t'mi kishe dhuru mu dy pika dashni

asniher nuk te kam rrejt asniher sjom kon i eger
se kur ti zemer je lendu un jam lendu edhe ma teper
po ta qoj edhe ket leter po ta ndjej aromen n'seter
mos harro dikush tka dasht ma shum se dikush tjeter

kejt fjalit e poezit po i ruj n'zemer dikun
per cdo nat edhe cdo dit ti mu pom mungon ma shum
kurr smenova mi dhon fun ti pse s'menove si un
apo ndoshta nuk tpelqeva tash pelqen ni tjeter ēun

as nuk dita met idhnu - a mu m'idhnoj zemra jote
athu tash kon po e gzon - me te mirat e ksaj bote
apet malli per ty mvret se per ty cdo dit kom mall
mpate thon se me mu e vesh fustanin e bardh
edhe sa koh mkalojn n'pritje edhe sa munim per mu
me ka mar malli per grindje e masanej me t'thon tdu
po tdon shpirti po tlyp zemra po thot mendja ku je ti
nuk po shoh mo tjera femra mi ke mar ti syt e mi

po tvizatoj me ni flet veq piktura me ka met
saher kur vjen terri nates une nuk po muj me flejt
po rri afer dritares ne qiell plot yje po shoh
amo yllin qe e njoh ajo aty nuk o mo

jam i etur veq per ty e per ty po harxhoj koh
nese shpinen ma ke kthy ti une spo muj me bo
une po te shkruj per sdyti se shum her po nina keq
per her t'par tash po te pyti a je engjull apo dreq

per ty kisha bo romane per ton jeten t'mushi n'fjal
edhe pse ne zemren tane tani osht ni tjeter djal
nuk po muj un met harru nuk t'harroj edhe nuk du
fjalen lamtumir ta thash amo goja tum belbzu

Artema - Per Ty

Dhe pse fati neve na ndau,
Une per ty gjithmone mendoj
Kujtoj castet e lumturise
Dhe gjithmone per ty lotoj

Kur mendoj se jam I lumtur
E gjej veten une duke enderruar
Kam mbledhur forcat, kam marre guxim
Dhe per ty jam duke kenduar

Mbase ne ndonje vend te larget
Kur prane teje une s'mund te jem
Mos mendo se te kam harruar
Se ne zemer gjithmone do jesh

Dhe nese malli per mua te merr
Por prane vetes ti s' do me kesh
Dua te kuptosh qe e vetmja do te jesh

Kam nje mall qe me djeg ne zemer
dhe kete ndjenje nuk mund ta ndryshoj
Gjithmone te njejtin emer
Por vazhdoj vetem lotoj

Me mungon buzeqeshja jote
E lus zotin edhe njehere te shikoj
Vetem shpresa mua me ka mbetur
Dhe per ty sot une do kendoj

Mė shumė kėngė me kėtė titull:Kalendari
22/10/2014
R.I.P.     Pėrkujtojmė:
Isuf Myzyri
Isuf Myzyri
(1881-1956)

Votimi i Javes
   20-26 Tetor 2014

Cilet Janė Rep-Artistet E Rinj Mė Tė Mirė

  2 Ton

  Felon Records

  Bonsaton

  Pizha

  Ex King

  Saggi

Votimi i Javes

Qendra e Dobesimit EquiLybra