teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

TUNA :: NEWS


Arilena E Tunės Fiton “X Factor Albania 2”


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.7 / Votuan:  10

[01-04-2013]
Dje u mbajt nata finale e sepktaklit "X Factor Albania 2" i cili nė fund tė rugėtimit tė tij kurorėzoi me fitore Arilenėn.

Nė natėn finale kishin arritur vetė 3 konkurentė.Ata ishin: Arilena Ara,Aldo Bardhi & Grupi Natyral.Nė kėtė natė finale konkurentėt kėnduan nė fazėn e parė ku do tė mbyllej fillimisht votimi pėr tė shpallur fituesin e ēmimit tė tretė dhe pėrtu rihapur sėrish nė fund tė mbrėmjes.

Fitues tė Ēmimit tė Tretė u shpallėn Natyral.

Natyral ishte njė grup ky i pėrbėr nga 5 vjaza,nga Kosova dhe Maqedonia tė cilat u larguan duke na lėnė mjaft emocione.Por gara do tė vazhdonte pėr 2 kandidatėt e tjerė: pėr Arilenėn dhe pėr Aldon tė cilėt do tė performonin nė skenė edhe nganjeherė nė prezantimin e tyre tė dytė.

Por gjatė kėsaj nate nuk munguan as surprizat dhe tė ftuarit sepcialė.E ftuara e parė sepciale vinte nga shumė larg,ajo ishte Bleona Qerreti e cila do tė performonte enkas pėr seknėn e madhe tė X Factor hitin e saj mė tė fundit.E ftuara tjetėr sepciale e kėtij programi do tė ishte kėngėtarja Elvana Gjata e cila do tė na transmetonte emocionet e vėrteta prej njė kėngėtareje me pėrmasa botėrore.Ajo pėrformoi hitin e saj "Me ty",kėngė kjo e cila kishte fituar nė Top Fest 8 ēmimin e parė.

Nė naten finale poashtu nuk mungoj edhe performanca surprizė e tė gjithė konkurentėve tė X Factor.Ata performuan tė gjithė hitet mė tė mėdhaja botėrore tė vitit 2012 sėbashku me Alketa Vejsiun.

Dhe do tė vinte momenti final,momenti kur do tė shpallej fituesi i X Factor Albania 2,dhe ajo do tė ishte Arilena Ara e cila ishte pjesė e skudrės sė vajzave,skuadėr kjo e udhėhqur nga kėngėtarja Tuna Sejdiu.
 (Agnesa Muqa)

Kalendari
22/11/2014
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Era Rusi
Era Rusi
29 vjeē
Granit Gashi
Granit Gashi
28 vjeē
Bloody
Bloody
21 vjeē

Votimi i Javes
   17-23 Nentor 2014

Cili Bashkepunim Do Ju Pelqente?

  Nora Istrefi Feat Lyric Master

  Dafina Zeqiri Feat Flori

  Kida Feat Dr.Mic

  Elvana Gjata Feat Alban Skenderaj

  Era Istrefi Feat Capital T

  Arta Bajrami Feat Etnon

Votimi i Javes

Qendra e Dobesimit EquiLybra