teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version
Dergo nje foto me te mire
Vaēe Zela


Vaēe Zela Lyrics

Tags: Vaēe Zela, Vace Zela
(1939-2014)  

Vaēe Zela, artiste e popullit dhe kėngėtare me famė tė madhe gjatė periudhės sė diktaturės komuniste. U zbulua rastėsisht nė moshė tė re nė Lushnjė. Kishte njė zė tė jashtėzakonshėm. Kėngėt e saj nė vite mbeten popullore dhe tė preferuara nga publiku. Vaēe Zela mbetet "Zėri" i jashtėzakonshėm qė mbushte me energji skenat shqiptare. Mori pjesė nė tė gjitha festivalet e muzikės nė radio dhe mė vonė nė radio televizion, qė prej organizimit tė parė, ... >> Lexo gjithė biografinė >>
1

Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.9 / Votuan:  215
Albumet:Tekste Kengesh:

» Dergo Nje Kenge »

» Dergo Nje Kenge »Bashkepunime / Links:

 :: Per Ty Atdhe ::  
 :: Shoqet Tona Ilegale ::  
 :: Revolucioni Marshon ::  
 :: Lulėkuqja ::  
 :: Kur Kendoje Ti ::  
 :: Kėngė E Re ::  
 :: Vdekje Fashizmit Liri Popullit ::  
 :: Kenge Per Shkurte Vaten ::  
Kalendari
27/02/2015
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Bobby Valentino
Bobby Valentino
35 vjeē
Anonimos
Anonimos
27 vjeē

Votimi i Javes
   23 Shkurt - 1 Mars 2015

Cilen Kenge Preferoni?

  Ledri Vula - Elvana

  Leonora Jakupi - Ma Ngat

  Noizy - Looking At You

  Unikkatil - Si Ni Vakt

  Elvana Gjata - Je Ti (Digitalb)

  Bad Sight - Dallojna

Votimi i Javes

Qender Dobesimi Equilybra