teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

Vace Zela - Gjyshes

AlbatradePlus/Acromax kanė vendosur ta bllokojnė dėgjimin e kėngės "Gjyshes" nga Vace Zela. nė gjithė portalet shqiptare

Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.9 / Votuan:  129

Sot njė kėngė do kėndoj,
Veē pėr ty , o gjyshja ime.
E di mirė dhe s'e harroj
tė shkaktova shumė trazime

Kėngen time ta kushtoj
e tė falur tė kėrkoj
pėr shumė faje e gabime ,
net pa gjumė e mundime.

Ti u zbardhe , gjyshja ime.
E ēdo vit njė rrudhė shton
sa kokėēarje shqetėsime
sjellja ime tė shkakton.

Por ti je gjithnjė e mirė
edhe fajin shpejt ma fal
T'jem e urtė unė kam dėshirė,
por se vrullin dot s'e ndal.


Kur fėmijė kam qenė njė herė
e pranė zjarrit me ty rrinja.
Mė tregoje ti atėherė
shumė gjėra qė unė s'i dija.

Unė dėgjoja gjithė ēudi ,
plot kureshtje , kėnaqėsi.
Dhe sa shumė nga ti mėsoja.
Me sa vrull tė pėrqafoja.

Shkuan vitet e tani
s'jam e vogėl si atėherė.
Por gjyshe unė pėrsėri
ta prish qejfin nganjėherė.

Por se prapė edhe sot
pėr ēdo gjė ti mė del zot.
E shikimi yt i dlirė
mė jep forcė tė jem e mirė.

Ky tekst u dėrgua nga  stafi
Korrigjo Tekstin Status FB nga ky tekst Pėrkthe Tekstin Akordet  • 2015-01-27 15:15:01
    Kėngen time ta kushtoj / e tė falur tė kėrkoj

    Dergoi: xhenii
    14
    1


Kalendari
01/02/2015
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Hysni Klinaku
Hysni Klinaku
40 vjeē
R.I.P.     Pėrkujtojmė:
Violeta Simoni
Violeta Simoni
(1942-2013)

Votimi i Javes
   26 Janar - 1 Shkurt 2015

Best New Artist 2014?

  Kida

  Enca

  Arilena

  Florent Abrashi

  Offchestra

  Stelina

Votimi i Javes

Qender Dobesimi Equilybra