teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Videoklipi Zyrtar

Vedat Ademi - Nje Jete Me Ty


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.9 / Votuan:  432


Teksti: Endrit Mumajesi   Video: Pro Video  
Me ndjek në çdo hap,

dhe pse sytë ti mbyllur po i mban
e rreshkët një lot,
të thërras ti dorën më shtrengon,
ndaj rri si çdo natë,
kujtoj ditët që kaluam bashkë,
me mungojne ti s'ke faj , hmmm.

E dua këtë jetë me ty,
në mijëra ëndrra për të dy
sa do të zgjoj ky përqafim,
jo nuk e di ëngjëlli im.

Do bëhem lot, do zbres,
tek ty do bie por s'do hesht,
e do ndriçoj ne pafundësi,
zemër të gjej e të rikthej përsëri.

Më flet e më zgjon,
dashuria ndjenjen ma lexon,
dhe një çast ti më fal,
sytë e tu te brishtë mbyllen prapë,
të lutem shpirt ti më dëgjo,
mos më lërë të vetëm, jo.

E dua këtë jetë me ty,
në mijëra ëndrra për të dy
sa do të zgjoj ky përqafim,
jo nuk e di ëngjëlli im.

Do bëhem lot, do zbres,
tek ty do bie por s'do hesht,
e do ndriëoj ne pafundësi,
zemër të gjej e të rikthej përsëri.

E dua këtë jetë me ty,
në mijëra ëndrra për të dy
sa do të zgjoj ky përqafim,
jo nuk e di ëngjëlli im.

E dua këtë jetë me ty,
në mijëra ëndrra për të dy
sa do të zgjoj ky përqafim,
jo nuk e di ëngjëlli im.

Do bëhem lot, do zbres,
tek ty do bie por s'do hesht,
e do ndriëoj ne pafundësi,
zemër të gjej e të rikthej përsëri.

Ky tekst u dërgua nga Kevin   casey5010   Albona   loolaa
Këngë pjesëmarrëse në Netët E Klipit Shqiptar 12   Zhurma Show 2012  Gjuha en

A Life With You

you follow me in every step
and you have closed your eyes
and it slide a tear
I call you hold tight my hand
I stay like every night
I remember those days we spend together
I need that time,is not your fault hmm
I want this life with you
in million dreams for us
I don’t know ,my angel
if this hug can wake up you
I will became a tear,I will go dawn
at you I will fall but I won’t be silent
and I will light in infinity
your heart I will find and I will bring back you
you speak and you wake up me
love read feelings
in one moment you forgive me
you close your fragile eyes again
don’t leave me alone,no
I want this life with you
in million dreams for us
I don’t know ,my angel
if this hug can wake up you
I will became a tear,I will go dawn
at you I will fall but I won’t be silent
and I will light in infinity
your heart I will find and I will bring back you
I want this life with you
in million dreams for us
I don’t know ,my angel
if this hug can wake up you I will became a tear,I will go dawn
at you I will fall but I won’t be silent
and I will light in infinity
your heart I will find and I will bring back you


Gjuha es

Una Vida Contigo

me segues en cada paso
y aun tus ojos son cerados
y te sale una lacrima
te llamo tu me das tu mano
por eso yo me quedo como cada noche
recuerdo el tiempo que pasamos juntos
me hacen falta,no es tu culpa hmm

yo quiero esta vida contigo
en mil de suenos por los dos
cuanto te va despertar este abrazo
yo no le se mi angel
me voy a convertir en lacrima,
en ti me voy a caer
voy a luminar en el eternitad
corason encontrarte y regresarte

me hablas y me despiertas
el amor mi sentimiento va a leer
en un momento tu me perdonas
por favor mi alma escuchame
no me dejas solo,no


yo quiero esta vida contigo
en mil de suenos por los dos
cuanto te va despertar este abrazo
yo no le se mi angel
me voy a convertir en lacrima,
en ti me voy a caer
voy a luminar en el eternitad
corason encontrarte y regresarte


Kalendari
25/11/2015
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Zaim Sejdiu
Zaim Sejdiu
26 vjeç
Tom Dice
Tom Dice
26 vjeç
R.I.P.     Përkujtojmë:
Petro Marko
Petro Marko
(1913-1991)
Isuf Luzaj
Isuf Luzaj
(1913-2000)

Votimi i Javës
   22-28 Nentor 2015

Këngëtarja Më E Mirë

  Genta Ismaili

  Dafina Zeqiri

  Elvana Gjata

  Nora Istrefi

  Adelina Tahiri

  Kaltrina Selimi

Voto