A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Audio

Vedat Ademi - Per Ty


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  710Video: Pro Video  
Nis te shkruaj nje kenge
per diku e dike
dhe pse ne mungese te saj
e ndjej te ndjej per te
Te dy donim nje kenge
por me shume ajo
nje frymezim me pushtoj
ne çast nis t'kompozoooj


Ref:
Çdo dite e me shume
Era vjen e me sjell kujtimin tend
Kam nevoje per ty
Te t'shoh ne syyyyyyyy
Çdo nate e me shume
Ndjej te duuua , e t'perqafoj
Ajo qe s'mundem te bej
Ty s'do t'haroooooooj


Dhe kur fleeetet mungojne
dike nis t'i kerkojne
vijne me eren ngadale
kto vargje sjeeell dhe mi fal
Te dy donim nje kenge
por me shume ajo
nje frymezim me pushtoj
ne çast nis t'koompozoooj


Ref:
çdo dite e me shume
era vjen e me sjell kujtimin tend
kam nevoje per ty
te shoh ne syyyyyyyy
çdo nat e me shume
ndjej te duuua , e t'perqafoj
ajo qe s'mundem te bej
ty s'do t'harroooj


Ndjej ndonjehere qe te kem frike
nga trishtimi me i trishte
ku sa dhe fryma duket se me ndal
nje here dukem ndryshe sa them jam shume me fat
sa per veten dhe per ty jam lumtur gjaaate...

çdo dite e me shume
era vjen e me sjell kujtimin tend
kam nevoje per ty
te shoh ne syyyyyyyyRef:
Çdo dite e me shume
Era vjen e me sjell kujtimin tend
Kam nevoje per ty
Te shoh ne syyyyyyyy
Çdo nate e me shume
Ndjej te duuua , e t'perqafoj
Ajo qe s'mundem te bej
Ty s'do t'harrooooj

Ky tekst u dërgua nga Besi Merhadi   Hesmit   ALDOooo
Këngë pjesëmarrëse në Zhurma Show 2013   SVFM 2013   Netët E Klipit Shqiptar 12  Gjuha es

Para Ti

comienza a escribir una cancion
para alguien en algun lugar
y aunque en su ausencia
siento sentir por ella
los dos queromos una cancion
pero ella mas
una inspiracion me a capturado
en el momento comenzo a componer

coro
cada dia mas
el viento viene e trae con tu memoria
te necesito
para ver en tus ojos
cada noche mas
siento amarte, y abrazarte
no se puede hacer
que yo no te puedo olvidar

y quando los papeles faltan
alguien comienza a busquer
vienen con el viento con tardanza
estos versos trae para donar
los dos queromos una cancion
pero ella mas
una inspiracion me a capturado
en el momento comenzo a componer

coro
cada dia mas
el viento viene e trae con tu memoria
te necesito
para ver en tus ojos
cada noche mas
siento amarte,y abrazarte
no se puede hacer
que yo no te puedo olvidar

a veces siento a tener miedo
por la tristeza mas triste
el espiro me parece que detiene
una vez me paresco de otra manera a decir que yo soy con mucha suerte
porque por usted y por mi yo espero mas

cada dia mas
el viento viene e trae con tu memoria
te necesito
para ver en tus ojos
cada noche mas
siento amarte,y abrazarte
no se puede hacer
que yo no te puedo olvidar


Gjuha en

For You

I begin to write a song
for somebody somewhere
even in her absence
I feel to feel for her
we want a song
but she want it more
one inspiration invades me
at the moment I begin to compose
everyday and more
the wint comes and brings your memory
I need you to look into your eyes
I feel to love you,to hug
the only thing I can’t do is
to forget you
and when the pages miss
somebody begin to search
they come with the wint slowly
these verses brings and donates
we want a song
but she want it more
one ispiration invades me
at the moment I begin to compose
everyday and more
the wint comes and brings your memory
I need you to look into your eyes
I feel to love you,to hug
the only thing I can’t do is
to forget you
sometimes I feel a afraid
from the sadness
where my breath seen to stop
at the moment it seens different and I am lucky
because for you I have prayed for a long time
everyday and more
the wint comes and brings your memory
I need you to look into your eyes
I feel to love you,to hug
the only thing I can’t do is
to forget you


Gjuha tr

Senin Için

Bir şarkı yazmak başlıyorum
bir yere ve birini için
ve onun yokluğunda rağmen
hissediyorum hissetmek onun için
Ikimiz bir şarkı istiyorduk
ama daha fazla o
bir ilham istila beni
hemen oluşturmak başlıyorum

Ref:
Her gün daha fazla
Rüzgar gelir ve senden hatıra getiriyor
Sana ihtiyacım var
Gözlerine görmek için
Her gece ve daha fazla
sevgi hissediyorum, sarılarak seni
Ben yapamam neler
Sana unutamadım

Ve zamana yaprak eksik
birini aramak başlıyor
yavaş rüzgarle geliyor
Bu ayetler getiriyor ve affet benim
Ikimiz bir şarkı istiyorduk
ama daha fazla o
bir ilham istila beni
hemen oluşturmak başlıyorum

Ref:
Her gün daha fazla
Rüzgar gelir ve senden hatıra getiriyor
Sana ihtiyacım var
Gözlerine görmek için
Her gece ve daha fazla
sevgi hissediyorum, sarılarak seni
Ben yapamam neler
Sana unutamadım

Bazen korkuyorum gibi hissediyorum
en üzücü üzüntü
bile bile nefesim durdurun gibi görünüyor
bir kere farklı görönüyorum
kendimi kadar için ve senin için çok dua ettim...

Her gün daha fazla
Rüzgar gelir ve senden hatıra getiriyor
Sana ihtiyacım var
Gözlerine görmek için

Ref:
Her gün daha fazla
Rüzgar gelir ve senden hatıra getiriyor
Sana ihtiyacım var
Gözlerine görmek için
Her gece ve daha fazla
sevgi hissediyorum, sarılarak seni
Ben yapamam neler
Sana unutamadım
Loading...Kalendari
22/01/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Ben Moody
Ben Moody
36 vjeç

Votimi i Javës
   15-21 Janar 2017

A Bëjnë Bujë Këngët E Reja Të Unikkatilit?

  Fare

  Po

  Jo

  Aspak

  Shumë

  Jashtëzakonisht

Voto