A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
thisisnoizy/Acromax kanë vendosur ta bllokojnë videoklipin "Po Sikur" nga Zanfina. në gjithë portalet shqiptare

Zanfina - Po Sikur    (Feat. Noizy)


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.9 / Votuan:  635


Muzika: Durimkid   Dj-Aboom   Teksti: Noizy   Video: Fronmedia  
Po foli me keq ardhje për familjet shqiptare,
Keqkuptime t'vogla përfundojnë deri në ndarje,
Fëmija do të rritet edhe këto gjëra do t'i mbaj mënd,
Dhe një ditë urrejtjen do ta nxjerri kur nuk ka vënd,

Kur foli për ju foli edhe për vetën time,
Sepse jam në situatë ku s'e shoh fëmijën time,
Janë gabimet e rinisë që të vrasin kur moshohesh,
K'shuqe venja gishtin kokës dhe mendo se çfarë do t'bohesh,

Femra nuk poshtërohet është një qënie delikate,
E vetmja gjë që don është rrespektin dashurinë tate,
Ajo fmijët ty ti rritë dhe t'i sheh si sytë e ballit,
Ta bën bukën ta bën shtratin dhe rrobat t'i bën gjith gati,

A do të pëlqente ty nëse do ishte nëna jote,
Ndoshta motra ose mbase vajza jote,
S'ka mo jo nuk ka mo ka ardh koha për ndryshim,
Do jem një djalë edhe vëlla edhe një prindër shumë i mirë,

Po sikur të jetë nëna jote
Po
Sikur te jetë motra jote,
Po
Sikur të jetë vajza jote,
Ça do kishit bo ha?


Zanfina part:
Vendi ku jetojmë ne, ka forcë edhe vailence,
Ku femra do poshtërohet dhe gjithcka është ok,
Zemra e saj veç lëndohet,ndoshta ty të duket për qesh,
Ti ditën bredh me shokët dhe sa herë kur kthehesh bën stress,

Trego ku janë premtimet - që mi dhe,
Ku ndodhet dashuria midis nesh,
Vajza po na rritet dhe vetë e sheh,
A do doje që ti ndodhte çka po ndodhë me ne,

Po sikur të them s'ka mo si doni ju,
Po sikur t'ju them s'bon mo siç boni ju,
Po sikur të - t'jap një ide
Një lojë që m'duket fair
Ça do kishit bo,ça do kishit bo

Po sikur të jetë nëna jote
Po
Sikur te jetë motra jote,
Po
Sikur të jetë vajza jote,
Ça do kishit bo ha?

(Rap part ll)
Nuk ka nevojë për dhunë nëse ke inteligjencë,
Nëse ti nuk ke rrespekt dashuria më nuk vlen,
Ajo dorë që e përkëdhel,ajo dorë prapë e godet,
Ajo gojë që i thotë të dua,ajo gojë prapë më nuk i flet,

Çdo njëri n'kët tokë ka periudha t'kqia,
Por kjo s'do t'thotë që t'ndahemi sa herë t'na kapë mërzia,
Ai që është i fortë ai duhet t'jap kurajo,
Jo t'i kthejmë shpinën tjetrit dhe pse ndoshta ai ka fajet,

Gabimet janë njerëzore ai kush falë është më i zoti,
Inati nuk na duhet na dhuron veç pika loti,
K'shuqe vëje një buzëqeshje në fytyrë edhe në zemër,
Për t'i thën botës se ti e vlerëson një femër

Jo ta kthesh në skllav ose në një shërbëtore
Nëse e perdorë llogjikën ti je burri i shërbëtores
Nëse ti e sheh si ëngjëll ose sikur një mbretëreshë,
Është thjesht sepse ti e sheh vetën si një mbret,

Po sikur të jetë nëna jote
Po
Sikur te jetë motra jote,
Po
Sikur të jetë vajza jote,
Ça do kishit bo ha?

Ky tekst u dërgua nga  Annonim   Aardita
  • 2016-04-30 13:36:50
    Keqkuptime t'vogla përfundojnë deri në ndarje.

    Dërgoi: Egzona
    45
    4


Kalendari
05/05/2016
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Adele
Adele
28 vjeç
Shqipe Kastrati
Shqipe Kastrati
49 vjeç
Chris Brown
Chris Brown
27 vjeç
Markelian Kapedani
Markelian Kapedani
46 vjeç
R.I.P.     Përkujtojmë:
Nazmie Hoxha
Nazmie Hoxha
(1952-2007)

Votimi i Javës
   1-7 Maj 2016

Cili Grup Është Më I Miri?

  O.T.R & G.G.

  Babastars

  Tba

  Nrg Band

  P.I.N.T

  Kaos

Voto