teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

Zanfina - Po Sikur    (Feat. Noizy)

thisisnoizy/Acromax kanė vendosur ta bllokojnė shikimin e videoklipit "Po Sikur" nga Zanfina nė portalet shqiptare.

Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.9 / Votuan:  595


Muzika: Durimkid   Dj-Aboom   Teksti: Noizy   Video: Fronmedia  
Po foli me keq ardhje pėr familjet shqiptare,
Keqkuptime t'vogla pėrfundojnė deri nė ndarje,
Fėmija do tė rritet edhe kėto gjėra do t'i mbaj mėnd,
Dhe njė ditė urrejtjen do ta nxjerri kur nuk ka vėnd,

Kur foli pėr ju foli edhe pėr vetėn time,
Sepse jam nė situatė ku s'e shoh fėmijėn time,
Janė gabimet e rinisė qė tė vrasin kur moshohesh,
K'shuqe venja gishtin kokės dhe mendo se ēfarė do t'bohesh,

Femra nuk poshtėrohet ėshtė njė qėnie delikate,
E vetmja gjė qė don ėshtė rrespektin dashurinė tate,
Ajo fmijėt ty ti rritė dhe t'i sheh si sytė e ballit,
Ta bėn bukėn ta bėn shtratin dhe rrobat t'i bėn gjith gati,

A do tė pėlqente ty nėse do ishte nėna jote,
Ndoshta motra ose mbase vajza jote,
S'ka mo jo nuk ka mo ka ardh koha pėr ndryshim,
Do jem njė djalė edhe vėlla edhe njė prindėr shumė i mirė,

Po sikur tė jetė nėna jote
Po
Sikur te jetė motra jote,
Po
Sikur tė jetė vajza jote,
Ēa do kishit bo ha?


Zanfina part:
Vendi ku jetojmė ne, ka forcė edhe vailence,
Ku femra do poshtėrohet dhe gjithcka ėshtė ok,
Zemra e saj veē lėndohet,ndoshta ty tė duket pėr qesh,
Ti ditėn bredh me shokėt dhe sa herė kur kthehesh bėn stress,

Trego ku janė premtimet - qė mi dhe,
Ku ndodhet dashuria midis nesh,
Vajza po na rritet dhe vetė e sheh,
A do doje qė ti ndodhte ēka po ndodhė me ne,

Po sikur tė them s'ka mo si doni ju,
Po sikur t'ju them s'bon mo siē boni ju,
Po sikur tė - t'jap njė ide
Njė lojė qė m'duket fair
Ēa do kishit bo,ēa do kishit bo

Po sikur tė jetė nėna jote
Po
Sikur te jetė motra jote,
Po
Sikur tė jetė vajza jote,
Ēa do kishit bo ha?

(Rap part ll)
Nuk ka nevojė pėr dhunė nėse ke inteligjencė,
Nėse ti nuk ke rrespekt dashuria mė nuk vlen,
Ajo dorė qė e pėrkėdhel,ajo dorė prapė e godet,
Ajo gojė qė i thotė tė dua,ajo gojė prapė mė nuk i flet,

Ēdo njėri n'kėt tokė ka periudha t'kqia,
Por kjo s'do t'thotė qė t'ndahemi sa herė t'na kapė mėrzia,
Ai qė ėshtė i fortė ai duhet t'jap kurajo,
Jo t'i kthejmė shpinėn tjetrit dhe pse ndoshta ai ka fajet,

Gabimet janė njerėzore ai kush falė ėshtė mė i zoti,
Inati nuk na duhet na dhuron veē pika loti,
K'shuqe vėje njė buzėqeshje nė fytyrė edhe nė zemėr,
Pėr t'i thėn botės se ti e vlerėson njė femėr

Jo ta kthesh nė skllav ose nė njė shėrbėtore
Nėse e perdorė llogjikėn ti je burri i shėrbėtores
Nėse ti e sheh si ėngjėll ose sikur njė mbretėreshė,
Ėshtė thjesht sepse ti e sheh vetėn si njė mbret,

Po sikur tė jetė nėna jote
Po
Sikur te jetė motra jote,
Po
Sikur tė jetė vajza jote,
Ēa do kishit bo ha?

Ky tekst u dėrgua nga  Annonim   Aardita
Korrigjo Tekstin Status FB nga ky tekst Pėrkthe Tekstin Akordet  • 2014-10-14 19:42:17
    Keqkuptime t'vogla pėrfundojnė deri nė ndarje.

    Dergoi: Egzona
    33
    3


Kalendari
21/12/2014

Votimi i Javes
   15-21 Dhjetor 2014

Hiti i Veres 2014?

  Genta, Ardian & Dalool - Feel

  Dafina Zeqiri & Ledri - Got Ur Back

  Enca - Ata Nuk E Din

  Tingulli 3nt - Jasha

  Nora Istrefi - Baby Jem

  Leonora Jakupi - Ma Ngat

Votimi i Javes

Qendra e Dobesimit EquiLybra