00 Genti
00 Genti
00 Genti
  • Emri i vërtetë:
  • Genti Aliaj
  • Jeton në
  • Britania e Madhe
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: rock
00 Genti është këngëtar i njohur. AUTOBIOGRAFI:
Jetoj mes UK dhe Shqiperise. Jam nje nga themeluesit e shoqates artistike K'TU KA ART. Shkruaj kenge e pi kafe me qumesht nga ato ne tas te madh. Pervec 00GentiT qe nisi thjesht si nje projekt anesor jam ne ORCHID TRIP, FUCK THE BASS si dhe 2 vitet e para te LINDA NE BOTEN E CUDIRAVE. Per te degjuar gjera nga kto grupe i keni ke top friends ose mjaftojne ca klikime ne google ose you tube. Me dashuri. 00Genti xxx

Në Prill 2006, 00 Genti merr pjesë në Top Fest 3 me këngën "Genti Ecen Vete".

Në Maj 2007, 00 Genti merr pjesë në Top Fest 4 me këngën "Historia E Ping Pongut".

Në Shtator 2007, 00 Genti merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2007 me këngën "Analizimi I Flamur Topit Ne Minor".

Në Maj 2008, 00 Genti merr pjesë në Top Fest 5 me këngën "Sayonara".

Në Nëntor 2008, 00 Genti merr pjesë në Kënga Magjike 2008 me këngën "Endrra Bardh E Zi".

Në Maj 2009, 00 Genti merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Efekti Santa Klaus".

Në vitin 2009, 00 Genti publikon albumin "Arti Magjik I Dorës Së Djathtë".

Në Maj 2010, 00 Genti merr pjesë në Top Fest 7 me këngën "Ora N'form Lule".

Në vitin 2010, 00 Genti publikon albumin "Songs About Fucking".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 1