Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


2b-Records - Ma Kadal  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

14/02/2012

2012-02-14T22:34:24


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ma Kadal" kënduar nga 2b-Records.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Night Stars - Ma Kadal

Reptura I - ENIS

Kadal mos u tut nije qet zo //
Ket rep un e maj e ty kurr nuk ta lo //
Basin ta plasi kur nbit repovas //
Boks ta rrasi pi inatit plas //

Gjeje 1kang qe se kom une hit //
Gjuma 1bit ta kalli pa qibrit //
N'rep ta lo kile trunin ta bllokoj //
I fort a i dopt une pluhen ju qoj //

Une e boj kto tjert veq e ngojn //
mu kari sum ha edhe pse mgjelozojn //
Thojn shka thojn krejt per veti e kan //
Hajde dilem perball une prap heci gjan //

Sjom si do fallc un jom origjinal //
Me ushtri edhe Click Clack jom fenomenal //
10her nkofsh i fort une prap jam dyfishi //
Kungja mos gjuj se ftyren ta prishi //

REF 2x : DON CIMO
Ma kadal nale turrin dosti jem
Thuj m'fal se ju zhduki nga ky ven
Jena krjet abnormal edhe n'rrug ferkaxhi
Vete kan dush per mu un jom haraqinali

Reptura 2

MBRETI WDEKJES :

Mbreti u kthy po dridhen reperat //
Femnat po rrxohen po shkelen hejterat //
Krejt i kom dor jom mbret nket rajon //
Vete kan tdush baba krejt i posedon //
E din krejt kush jom ska nevoj mu prezantu //
Hitin ta bi ti vazhdo fol per mu //
Kadal javash hej mos fol ti dallash //
Tpres n'haraqin hajde bashk me kallash//

DON CIMO:

Ma kadal edhe 1her po t'thom //
Night Stars sjon vet ruju po met pa dhom //
Kshyri ti punt masnej rrasi hunt //
Per ksi sene haver beso jena t'unt //
Sfoli 2her edhe ligjet ti thej //
I thom vetes burr urdhno doku knej //
Jom abnormal edhe nrrug ferrkaxhi //
Edhe kudo qe shkoj un jom HARAQINALI //

REF 2x : DON CIMO
Ma kadal nale turrin dosti jem
Thuj m'fal se ju zhduki nga ky ven
Jena krjet abnormal edhe n'rrug ferkaxhi
Vete kan dush per mu un jom haraqinali

Reptura.3

HooL1GaNN:

H H H HooL1GaNNi knej kallxo qysh po tdokna //
Shuj mos fol se per pak me ty rrokna //
Ta dridhi ket shtet per qat jom i trent //
Kudo qe shkeli e qoj pesh 1milet //
Plumi jem vret per qat syni S'tutet //
Kom krah sa tdush per qat gishti S'ngutet //
16-qen nbel guxo nalum o kush //
Rri pak ndistanc se okfirin e kom mush //

Tjapmi shka tdush Flow femna edhe lek //
Ftyres 1tym edhe shllajfin me rrek //
Shetita krejt boten si na spash kerkun
Kudo qe shkojm e lojm ka 1kanun //
A ki naj problem a don frrk me mu //
Mledhi ti krejt prap un kom me fitu //
Mu mki gjithka permas me ushtrin //
Ka na mos u prek se ta prishi rinin //

Mihrije Braha - Ma Kadal

Dashuri n'shikim te par
e puthje plot zjarr,
sa takime sa sheti,vetem un e ti
o sa vite i lam pas, qka pata ta dhash
te dhurova dashuri, ma ktheve me tradheti

ma kadal kadal, oh ti shpirti jem
e pak ma kadal zemra po me dhem
ma kadal kadal, loti kur pikon,
e pak me kadal,zoti te denon

nuk e di sa do te pres , po su ktheve vdes
jo spo mundem sduroj mo, zoti ka met vra
oh sa vite i lam pas, qka pata ta dhash
te dhurova dashuri ma ktheve me tradheti

ma kadal kadal , oh ti shpirti jem
e pak me kadal, zemra po me dhemb
ma kadal kadal, loti kur pikon
e pak ma kadal zoti te denon
Më Shumë Këngë Nga 2b-Records:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet