Më mbaj mend (për 1 muaj)

2Farm - Tradhetia Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Tradheti, tradheti,
me vjen era tradheti
zotesi, zotesi
me lufto se jam tani
vala ime shume e gjate
te lufton dite e nate
thithet shume nga qenesi,
mendon e djeg dashuri!

Frika me e madhe imja
eshte te jete si jeta ime
fryma e thumbit qe m'pengon,
me vjen era tradheti!
Jam ne rritje e siper,
nga filize u bera shtize
qe tu futem mu ne sy
ti kalb e ti bej hi...

Mua me vjen keq per ju o femra
qe per emrin zgjidhni luksin
parane e lumturine
ne nje motel dashurine!

Tradheti,tradheti,
me vjen era tradheti
(fjeta shume ne qenesi,
mendon e djeg dashuri) 2x

Mua me vjen keq,
me vjen keq per ditet e mia,
per te dielen n'veçanti
qe ma ndyn zoti Ardit...
Gjebrea, zoti para hiqi syzet e shih bote!
dhe prap, prap, prep
(me vjen era tradheti!)

M'duhet nje zgjidhje per te plasur
M'duhet nje dhimbje per te hasur,
me duhet shkum per t'u lyer
(ti je drite e syve t'mi)

Por rruget kalohen
per t'mberthyer une jam
i padefryer nga nje luft
qe sa po nisa

Rend me rend do ta mar
jeten, do't urrej kedo qe dashuron
t'i kthej sa do nje lumturi...
nje gurr te zi, ti jap fund!

Tradheti,tradheti,
me vjen era tradheti
(fjeta shume ne qenesi,
mendon e djeg dashuri) 4x

Hape ...?...
zjari, ari, toka
kam dhe vehten time
me e qet do t'jete jeta
Tradhetia po pershkon
popullin ton qe po deshton
po mbaron e do t'jete von
njerezit qe m'rrethojn

Po te shohin
artist e politikan
fudbollist e ca dembel
n'qender t'ktij pazari
(BLEGEROJN)

Igli Tare futbollist!
(çfar?!)
s'di te gjuaj, s'di te flas
me top do te godas
mu ne p***in e mamas!

Tradheti, tradheti,
me vjen era tradheti
zotesi, zotesi
me lufto se jam tani
vala ime shume e gjate
te lufton dite e nate
thithet shume nga qenesi,
mendon e djeg dashuri!

Mua me vjen keq,
me vjen keq per ditet e mia,
per te dielen ne veçanti
qe ma ndyn zoti Ardit...
Gjebrea, zoti para hiqi syzet e shih bote!
dhe prap, prap, prep
me vjen era tradheti!)

Tradheti,tradheti,
me vjen era tradheti
(fjeta shume ne qenesi,
mendon e djeg dashuri) [8x]


Ky tekst u dërgua nga  bzzzz2Farm
Publikimi: 21/12/1998
Muzika: Genti Lako
Teksti: Kastro Zizo
Orkestrimi: Genti Lako


2Farm - Tradhetia
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tradhetia".
3. Video është e këngës "Tradhetia", por nuk këndohet nga 2Farm.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga 2Farm:


Komente 0