Më mbaj mend (për 1 muaj)

2 Farm - Hero Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  6

Sillen e ndalen mendime
Japim e marrim mesime
Sikur ta dija.pergjigjen
do kisha bere valixhen
do siguroja dhe paqen
do siguroja inatet..e kesaj bote hejj.

Ti ma ke.ngrene pataten
ty ta kane dhene uraten
ti siguron vetmin dhe...
ja pasuron shtepine dhe...
emocionon vetmin dhe...
risiguron.qetesin dhe..
dallaverik ti je!

Kalo, kalo ne syte e tu jam une hero, hero...
Kalo kalo, ne syte e tu jam une HERO HERO

Hej mirmengjesi!
He-he-hej mirmengjesi!
Ju qe sflini nga stresi,
Ju qe sdilni nga vesi,
Mendja pune ju mbeti,
Ditet ecin e ecin,
Shpresen tuaj e presin,
E ardhmja nen mjegull fle.

U rrite me endrra, ndrite,
T'jeret te japin mesime,
Askush (jo) ste jep drejtime,
Frike ti ske te besh gabime,
Grushtat i ke bere ti gati,
Kjo nuk eshte (jo) rruge rehati,
Nga fundi do ngjitesh prape ti,
Rrezohesh por koken ngre.

Atje mes turmes ecen, rrymen ngjit cdo dite,
Ti je heroi im, te ty une kam besim,
Ti je ai qe sdukesh, rrymen ngjit cdo dite,
Ti je heroi im, te ty yne kam besim.

Kalo, kalo ne syte e tu jam une hero, hero...
Kalo kalo, ne syte e tu jam une HERO HERO

Jam ne rrakete...
Ne nje mision per te shkaterruar nje komete
me trajektore shekullore po vjen drejt
Cdo gje do ndali pas impaktit toke e shkrete,
do behet pete...

Njerezia pret...
Me celular duke filmuar kte komete
Nuk dine cfare heq heroi shkret jane mendjeleht
Se njerzit duan vetem perralla me mbret
Edhe kur vetem 2 ore jete kane mbet...

. me vjen te plas te uleras
Rrakete komete une do perplas
me vjen ta kthej ti iki pas
Vec do mbyll syte edhe do plas

Po behem hi po kush ta di
Per ke flijohem nuk e di
Nga Atje poshte do shihni ju
Fishekzjarr ne qiellin blu

Kalo, kalo ne syte e tu jam une hero, hero...
Kalo kalo, ne syte e tu jam une HERO HERO
2Farm
Publikimi: 14/01/2022
Festivali: Netët E Klipit Shqiptar 22
Teksti: 2Farm
Muzika: 2 Farm & Tuomo Korander & Tommi Vatanen
Arrangement: Tuomo Korander & Tommi Vatanen (Bigbadbeats) & Arber Kocllari (Ak Records)
Camera Dop: Dean Anadolli & Arber Roshi
Editing & Color Grading: 2 Farm
Assistant Production, Coordinator: Vivian Mancellari2 Farm - Hero
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hero".
3. Video është e këngës "Hero", por nuk këndohet nga 2 Farm.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga 2Farm:


Komente 0