Më mbaj mend (për 1 muaj)

2Farm - Atomike Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  7

Kum - ba - ya
Rend ti, rend ti,
Rend ti, rend ti,
Hu hu Ha,
Hu hu Ha,

Rend ti, rend ti,
Rend ti, rend ti,
Hu hu Ha,
Hu hu Ha,

Ke shume gjynahe per te lare,
Ke shume akoma per te marre?
Ik, ik, shpejto ti!
Vrap, vrap, vrapo ti!
Hu hu Ha,
Hu hu Ha,

Kumbaya,
Ushtri e shkuar te ndjek per te lare,
Hesapin e vjeter, hakun do ta marre,
Pastrohu, laje shpirtin kumbaya,
Kumbaya.

Rend ti, rend ti,
Rend ti, rend ti,
Nuk ke shpetim, eshte terr pa mbarim,
Kur ti nuk le femije, do vetem pushtim ti,
Rend ti, rend ti,
Rend ti, rend ti,
Ke vec nje shpetim, bej balle kete ushtri,
Lere jete per femije, pastro shpirtin ti!

Me duart ne dhe
jam bo si pardje
me nje lopate hedhur
e gropen e thelle..
per te hedhur shume vrer
per tu bere zeherr
e dija ca fati me priste ne dere
jam bo i pandere
dhe koken ne terr
e mbajta shume here
per te kapur nje here
te vetmen pranvere
me lule sketerre
te djegur ne hell
nga fjalet:
Kill them
sa here te kerkojne ty ndjese!
Kill them
Sa here te premtojne ty shprese!
Kill them
Lekura djeg nen djerse!
Kill them

Mishin e thate
e kerrmat
i hat, i sati jam?
Ham-e!
Gjuhen gjate e perlate
me lengun pace, flet
Ham-e!
Edhe ne, edhe ju
i hate, i sati jam?
Ham-e!
Edhe ne, edhe ju
i hate, i sati jam?
Ham-e!

Kallaballek
Fukarallek
Turken e flasim e greken e hasim
Budallallek
Maskarallek
Italo nuhasim
E Shqipes ja rrasim
Kallaballek
Fukarallek
Barkun e thate e nuk ben njeri gëk
Maskarallek
E budallallek
Si dele ne tufa kasapi na pret.

Magji e zeze, koken ne thes,
u futa gabim ne nje kthese
Te kerkoj ndjese,
nja 2-3 sekonda qe kam nje pendese,
e me pas fshese.
Me fal!

Se Pikat e shiut e zbusin dhe balten qe thahet e prap behet gur.
Por gurin e tresin e hane dhe e zbehin e shmbin nje ure.

Kam para skuadren e pushkatimit,
sekondat e fundit para flijimit
Kan frike se kur flas i hap syte une njerzimit
Nuk dine energjine qe do plasi krimit
Se sa megaton forc'e vec nje mendimi.
Cliro energji!

E me pas te shnderroj cdo atom qe leviz
brenda trupit tim, nje shperthim atomik!
2Farm
Renditja: Top 200
Publikimi: 28/10/2022
Festivali: Festivali I 61-të në RTSH
Tex & Muz: Klevis Bega, Renan Berati, Redi Mazi


2Farm - Atomike
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Atomike".
3. Video është e këngës "Atomike", por nuk këndohet nga 2Farm.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga 2Farm:


Komente 0