Më mbaj mend (për 1 muaj)

2po2 - Qielli Im Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

[Besniku]
Sa here marr fryme zemra me dhem/
M'ka smu mungesa e vendit tem/
Edhe n'gjume n'enderr/
Ne driten e hanes/
Shof mrrolat e babes dhe lotet e nanes/
Nashta ti se din kjo anderr sa peshon/
Hyn n'lekure teme shpejt e perjeton/
Torturen qe une ja bej vetes/
Ç'do frymemarrje me eshte bere helmi i jetes/
Pe shkatrroj veten me vetidije te plote
Pur tu kthy mbrapa cdo shprese eshte e kote/
Nashta prindi shkret shpesh pysin veten/
Nipat u rriten kush na e mur t'drejten/
Ti shofim cdo dite edhe ti perkdhelim/
Edhe ti qortojme kur ata e bejne sherrin/
A thua ma falin najhere ket gabim/
Coj koken lart dhe shikoj qiellin tim/
Aty Gjej shpjegim t'jetes tem/
Kshu zbus dhimbjet nje nga nje me rend/
Mos prit se s'mundem asgje te ndryshoj/
Megjithat qiellin tim me askend nuk e ndrroj (jo)

[Phat Beni]
Ty Kujtim te mbaj me vete/
Ishe ne zemer aty dhe mbete/
Ty mergim vetem kerkova/
Por shpejt i deshperuar te mallkova/

[Phat Beni]
Sa here kam menduar per nje dashuri/
Nje pjese te zemres ku e kam nuk e di/
Ecin ditet ec dhe rinia/
E une gjithmon lufte me endrrat e mia/
Kshtu qe urrejtja futet ne asht/
Kush eshte fajtor qe ne nuk jemi bashke/
Si agon dita me ty dua ta pres/
I dua puthjet tua ne mengjez/
Dua ta ndal kohen/
I ngrire dua te rri/
Derisa te behesh nena a femijeve te mi/
Shikoj akrepat kohen tu e mat/
Mes nesh egziston ende nje rruge e gjate/
RRuge e gjate po ne do tia dalim mbane/
Mos t'harroj edhe dy fjale du me i thane/
Pervec ksaj me mundojne kujtime tjera/
Mergimi shkret me ndau dhe me havera/
Vllezer t'zemres edhe pse sna lidh gjaku/
Kurre si harroj ditet qe i kaluam s'bashku/
Edhe pse larg kujtimet si harroj/
E ndaj nje pjese t'qiellit se aty ju takoj (havera)

[ Phat Beni]
Ty Kujtim te mbaj me vete/
Ishe ne zemer aty dhe mbete/
Ty mergim vetem kerkova/
Por shpejt i deshperuar te mallkova/


Ky tekst u dërgua nga Pppp2po2
Publikimi: 01/12/2005


2po2 - Qielli Im
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qielli Im".
3. Video është e këngës "Qielli Im", por nuk këndohet nga 2po2.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga 2po2:


Komente 0