Më mbaj mend (për 1 muaj)


2po2 - Vdes Dhe Ringjallem

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vdes Dhe Ringjallem".
3. Video është e këngës "Vdes Dhe Ringjallem", por nuk këndohet nga 2po2.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

2po2 - Vdes Dhe Ringjallem  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Këngë e albumit:

"High Records Vol. 2"

Këngë e albumit:

"Hip Hop Filiozofi"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2005

2005-11-30T23:00:00+00:00[Besniku]
Dhe vjen një ditë kur do zbret një mengjes
me sy qelur pret diellin qe te zbres
e aj fshihet dikun ne kujtime
shoh vetëm përjetime tjetës time
e shoh nanen me mua ne gji
spontanisht i rrjedh loti sikur fmi
edhe baben e shoh mi përkëdhel ata sy
aty fillon ndriqon dielli mbi kry
zemer thyer dua ti kthej ato ditë
kujtim i thjesht bënë qe ne mua u rrit
shoh hapat e parë rrugës qe i bëra unë
gezimin njerzit qe me donin shumë
i pash edhe sjelljet lozonjare
me shokt e mahallas t'paret hajgare
t'parën cigare timin tu ja qit
femren e parë te shkolla tu e prit
edhe thiken e parë tu e ngul e pash
edhe n'polici për hajni kur rash
edhe ty te pash ma kishe zili
veq t'mirat se t'kqijat hala smi ke ni (yo)

[REF. 2x: Phat Beni]
Unë vdesh dhe ringjallëm, me t'gjitha vetë përballem
e kam veq një mërzi, për tjeret nuk e di
a jan n'ketë luft me mua, unë tjetër send nuk dua
unë i japë dashuri, le t'ma kthejnë me dashuri

[Besniku]
Dhe vjen një ditë diellin s'mund ta gjen
ngadal mbyll syrin se hapur nuk vlen
përdor vetëm mendjen e lenduar
ashtu i pikëlluar vazhdon për t'shfletuar
kutjimet symbyllur ne terr
kur nana qan s'ka imazh me tmerr
dhe bëhësh pjesë e shoqris se fikur
i mbyllur n'kafaz kerkon për te ikur
ik nga qdo mendim i mirë
ik nga e lehta futesh n'veshtir
tingllojnë kshillat e babes tem
një dit ki me m'ardh n'arkivol djali jem
baba folke po u ankojke djali
i futur n'bërthamë i mbeshtjellur nga djalli
tani mendja fillon te verbohet
kujtimeve imazhi ju largohet
nuk shoh shumë shok asi njerz qe me dojnë
kadal përvidhen shikimin e largojjnë
te shoh edhe ty mos don t'jesh si unë
me hjekat e mia ti mburresh me shumë (mut)

[REF. 2x: Phat Beni]
Unë vdesh dhe ringjallëm, me t'gjitha vetë përballem
e kam veq një mërzi, për tjeret nuk e di
a jan n'ketë luft me mua, unë tjetër send nuk dua
unë i japë dashuri, le t'ma kthejnë me dashuri

[Besniku]
Dhe vjen ni ditë dielli te gjen ty
ta fal edhe qiellin ti hapë ata sy
dhe te jep fuqi me vdekjen te përballesh
nese e don jetën atëherë ringjallesh
ec ngadalë me hapa te sigurt
fjalen e rëndë ti e mund me një tut
dhe e ulë kokën përpara shkoh
kujtimet lejë mbrapa mos i shfleto
tash andrrat zëvendësojnë kujtimet
përqafimet zëvendësojnë idhnimet
as ni minut se kam për ta humbur
dua ti shoh djemt e mi te lumtur
dhe qdo frymarrje qe e përjetoj
qdo hapë te jetës për ta e jetoj
dhe nuk e ndrroj as ni sekond
zemra e thyer tani kendon
ti nuk u kape kurr ne ketë valle
me plot kuptimen e fjalës "ringjallje"
e tash prap si unë don të jesh
e din se i tortuar tërë jetën do jesh (haver)


Ky tekst u dërgua nga Besfort-shaqiri-terpez-viti
Më Shumë Këngë Nga 2po2:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet