Më mbaj mend (për 1 muaj)

2po2 - Prishtinali Jom (Feat. Tingulli 3nt)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  81

une ateroj si shiponjat n`ajroport midis sllatines lidhi kepucat edhe nisna ne direksionin e prishtines nuk e di a te intereson qysh jeton 1 familjar a t`intereson kjo pjesa tjeter patriot edhe ushtar nashta ki qef me dite qysh jom rrite haveri jem,jam kon problem pasha ty jom rrite pa honger ajrokrem veq 1 sen po te kallxoj qisaj here pa pritu kit pjesen pim player edhe rrespektin qe kan per mu,ne prishtine ne kosove shiptari jom VIP
une jom poet edhe emsi rimat e mia bojne kerdi kur te dhezi mariuanen deri n`bark timin tue ngre leshonja rrugen pak besnikut mangup me pedigre nese ki njet mem re le ma mire hiq mos ja msyj mos ma le as 1 damar se tani n`lul ballit t`pshtyj as ma i mire as ma i keq jam sikur krejt prishtinalit i kom 2 a 3 kanune se kanuni ju ka rrite haver.

Refren://prishtinali jom 100 behane i kom nuk kom bonton mburrna jam qaj qe jom nr 1 jom hip hopin n`gjak e kom prishtin t kam ne zemer.[X3]

kush pom vet qa po boj poj kallxoj n`prishtine jetoj kendo e uli kendo e qoj vet prodhoj vet e rrzoj nuk e dini sa peshoj kreit e dini qe jam baba me fal nese dikend e shava se veq pak tash b***shperlava ky o veni qe e du punon shume veq per mu bon qka tbohet e boj qka du qa kerset e qka bon bum kqyr pak na bojm shume kjo prishtin eshte qe kur sje ne gjum krejt e dini qe e kena repin e kena gjepin e kena grepin per do sene e kena getin per do sene e kena qefin kena bo pare qe ta bojn zi para ftyre kena nuk po kena shume sene qe i perkasin natyres jam i 3nt jo budall shume i fort shume igjall jam i bardhe sjam i zi jam orginall prishtinali e di qe e din per ty jam terapisti e di a e din qe tingullu 3nt eshte ne histori 3 po 3 a po kupton edhe permas 1 bataljon haver

Refren:// prishtinali jom 100 behane i kom nuk kom bonton mburrna jam qaj qe jom nr 1 jom hipopin ne gjak kom prishtin t kam ne zemer[X2]

i shpejt si treni i fort si me kon qelik i rritur me 1 ven gjithmon n`rrezik ti gutu ik 3,3nt t'lindjes 2po2 e gheto gji bashke me shoqni tu pi raki hiq pa merzi kshtu eshte jeta jon ne prishtinen ton haver argetim pa kufi se kqyrim a eshte dite a ter menjeher me kaplon 1 ndjenje qe nuk pershkruhet knaqsi deri ne maksimum qe let nuk shuhet thuhet gjithqka po ti fol e mendo qka dush se per hip hop qetu jena nr 1 o kush 2po2 emer qe kur sdot harrot sa tjem gjalle dhe pas vdekjes muzika jon dot ngohet jetoj me miqt e mi, me femna kere pare me ferka probleme edhe me hajgare ashiqare para mahalle me havera tu nejt smoking weed loading guns too high jena krejt haver.

Refren// prishtinali jom 100 behane i kom nuk kom bonton mburrna jam qaj qe jom nr 1 jom hip hopin n`gjak e kom prishtin t kam ne zemer [X2]


Ky tekst u dërgua nga Behar Hamza   fejzullah1   whiterose2po2
Featuring: Tingulli 3nt
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2005


2po2 - Prishtinali Jom
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Prishtinali Jom".
3. Video është e këngës "Prishtinali Jom", por nuk këndohet nga 2po2.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga 2po2:


Komente 2