Më mbaj mend (për 1 muaj)

2Po2 - Rrugët E Jetës Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

BESNIKU:edhe une dikur isha femije optimist ambicioz kok fort pa kufi dikur ne rruget e jetes isha vetem nje udhetar nuk e dija se parat tet qonin drejt ne zjarr ne fillim familja ndaj meje ankohej me von dashuria ndaj meje shkatrrohej dhe keshtu po shuhej nje jet e kur nga kjo do te dal nuk e dija as vet ndergjegjja nuk me hante shpirt nuk me thej shoqeria e keqe fare nu ma ul besimin iluzon misone mu silleshin ne kok endrroja per qiell e jo per tok ashtu si endrrues shikoja aq larg problemt rreth meje silleshin varg dikur u rrita u bera burr jo jo zanatin nuk e harrova kurr prej ngjarje ne n'gjarje prej ndodhis ne n'dodhi pa gezim ne jetr pa shpres ne ardhmeri prej nje femije qapken pa lodra pa jet ne hajn te persosur me dosje te vertet mjafton diqka me vler te rri pa kujdes deri sa te jesh e imja

REFF

PHAT BENNY:eja ti me ne mos mendo se do te humb
eja ti me ne jeten mire me kalu ejat ti me ne kendo
eja ti me ne vallzo

BESNIKU: femnat e bukra veturen e shpejt parat n'xhep kjo vall ishte jet djal zemer gjer bujar dhe fisnik me te gjitha tjerat vetem pa nje mike aq shpejt jeta shkonte si treni n'binar nga dita ne dit une behesha i marr cigare drog alcohol e merzi e mallkuar jet qfar me bere kshtu ti prej majes se lart aq posht kur bjen bije kryengul e nuk e din qa te gjen prej bossit te vertet ne njeri te marr nuk kisha me boss po isha katunar njerzit qe me shikonin me aq respekt beni qe prej meje qe isha shkret dhe keshtu jeta ime morri kahje tjeter po te veja ne peshore nuk peshoja sa nje leter deshir me e flakt ishte edhe 1 her te behesha ai qe isha me pare me vler derisa mendova kete ta boj doli dikush ma i menqur

REFF

PHAT BENNY:eja ti me ne mos mendo se do te humb
eja ti me ne jeten mire me kalu ejat ti me ne kendo
eja ti me ne vallzo

BESNIKU :ne fillim isha krenar qe merrja pjes ne ket loj isha nje i rendesishem njerzit per mua kishin nevoj ndersa tani vdekja vazhdon mendjen e mbuloj askush nuk e kthen koken ne rrugen e vet vazhdojn jeta ime i n'gjan nje ferri dhe nuk ka shprehje tjeter per gjdo dit dikush mua me ban ne shenjste se vdekja e hidhur me boten ngatrrohet por kto mbesin vetem vargje dhe poezi jeta qe e ke humbur histori do te behet deri sa trandafili deri ne fun do te thahet keshtu e keqja edhe pas vdekjes te ndjek kam qen kriminel kom merituar me vdek ku nuk munda te qendroj me afer as nje dit as nje ore tash mora mikrofonin n'dor 2po2 emri jon po gezohet me te drej east sides hoomes per veq nje shoqerie te vertet majen n'mend ju te ri qe nuk fleni ne ket der mos te ju bohet dimri kurr ver

REFF

PHAT BENNY:eja ti me ne mos mendo se do te humb
eja ti me ne jeten mire me kalu ejat ti me ne kendo
eja ti me ne vallzo
eja ti me ne dashurin do ta gjesh
eja ti me ne lirin do ta gjesh
ejat ti me ne kendo
eja ti me ne vallzo


Ky tekst u dërgua nga Aagon52po2
Publikimi: 01/12/2003


2Po2 - Rrugët E Jetës
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rrugët E Jetës".
3. Video është e këngës "Rrugët E Jetës", por nuk këndohet nga 2Po2.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga 2po2:


Komente 0