Më mbaj mend (për 1 muaj)

2po2 - Prishtina  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Nuk Dorezohemi Lehte"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2001

2001-11-30T23:00:00+00:00ref phat beni:dedikoje kete kenge me lumturi i i shikoj ditet kjo bote e femijrise prishtine dikure ishe simbol i dashurise

besniku: e ndoshta ty te shkatrruan por kujtimet nuk shkatrrohen ato shetitje ne parqe kurr nuk harrohen nese ty nuk te kujtohen atehere une po te pys a't kujtohen ato qaste qe i kaluam un e ti jo vetem ti po te gjithe e dine si i kendonte xha sabriu pranveres ne prishtine ne emisionet per femije adelina kendonte do te behemi milioner keshtu ajo premtonte per humor ishin ata qe qeshnin e ngjeshnin per aventura misterioze ishin 3-shi persheshi qyteti jon eshte me i miri per ate shume e dojme as arenen me fushe te gjelbert kur luante fadil vokrri qdo loje gol shenonte ne ishim PLISAT brohorisnim kur prishtina fitonte vertete me vjen te qaje kur kto gjera i degjoj kujtimet e tilla me bene te them qe ketu jeten ta wazhdoj dhe ashtu do te bej te ardhmen ketu do ta pres ne prishtine vendin qe e dua deri sa te vdes

ref2x phat beni:dedikoje kete kenge me lumturi i i shikoj ditet kjo bote e femijrise prishtine dikure ishe simbol i dashurise

besniku:te kujtoj ty prishtine
nga kendi i ditve te veshtira ku mbretronte frika mbretronin dhe deshirat me t'mirat qe sot pjesrisht u realizuan per ty dhe disa tjere por ai fat sme morri mua me mori tjeter ma ndau trupin prej fati tem sot jam rritur dhe jam larg qytetit tem(france) e perkujtoj me vargje te zgjedhura te mbushura perplot elegance dhe dashuri qe per ty gjithmone ne zemer e kam pas un sot jam krenar qe jeta ktu po ringjallet edhe pse qyteti im me shum probleme po perballet te gjitha haallet qe jan ne se bashku do i kalojme dit e nat do punojmme kurr sdo ndalemi do vazhdojm drejt se ardhmes duke i ruajtur enderrat e femiris qytetin tone prap do ta quaj simbol i dashuris dhe femijet do i mesojme qe te ardhmen ktu le ta presin ne vendin e tyre ne prishtine deri sa te vdesin

ref 2x phat beni:dedikoje kete kenge me lumturi i i shikoj ditet kjo bote e femijrise prishtine dikure ishe simbol i dashurise


Ky tekst u dërgua nga Fejza-222
Më Shumë Këngë Nga 2po2:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet