Më mbaj mend (për 1 muaj)


2po2 & Gold AG - Te Falem Ty

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Falem Ty".
3. Video është e këngës "Te Falem Ty", por nuk këndohet nga 2po2 & Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

2po2 & Gold AG - Te Falem Ty  (Feat. Andini)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  23

Këngë e albumit:

"Më Fal O Allah"

Këngë e albumit:

"The Goldfather"

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Gold AG

01/07/2011

2011-07-01T15:31:35+00:002po2
....................
Fjalen Fjal Besen Bes nuk e ndrroj me kurgjo
Krenarin qe jom SHQIPTAR nuk e shes mos dysho
Qe po hi me BISMILA se MUSLIMAN jom
Rob i ALL-LLAHUT ti mos paniko
Jemi t'gjith trreshtum n'front sikur figurat n'shah
Ma t'unt per liri s'ki me gjet ti kerka
Sa martir o ky popull i q'kepun gjithka
I gatshem per atdhe gjith me kallash n'krah
Jemi n'luft per LIRI per KOSOVË e SHQIPNI
Per tona ato troje qe jan shkru n'histori
Qe u moren padrejtsisht me dredhina neper shekuj
Qa menon armiku jemi ujq a po lepuj
Kur po vjen ajo dit me deshmu niher e pergjithmon
Vendosum per jet nuk e lshum venin ton
Merre ket mesazh edhe qoje n'QEVERI
Le te din se as toleranca nuk fal per tradhti
Flet TIRANA e PRISHTINA SHKUPI ULQINI PRIZRENI LUGINA
Jem SHQIPTAR jetojm me ZOT mi kry
Koha jon o ka vjen senet tona 1 ka 1 me i kthy
....................

Ref;2 Andini
....................
Te falem ty o perendi
Se vetem ty te adhuroj
Sa t'ket jet ne ket gjithsi
Kombi im le t'jetoj
....................

Gold AG
....................
Emri jem osht SHQIPNI mbiemrin e kom ETNIK
Shum e gjakun e kom derdh n'kalendarin historik
Me vllazni neper male me kang neper beteja
Ma t'vlefshem se kta SY jon per mu KOMBI e FEJA
S'rriten njona pa tjetren jon sikur fmija pa non
Si PRISHTINA pa LUGIN e si SHKUPI pa TIRAN
Ska KOSOV pa SHQIPNI s'del pranver pa pas dimer
Mburrna me ata qe jom deri sa t'um jep ZOTI ymer
Her do kur ka me ndodh se na njeh burra historia
As 1 krali e as sulltani si takojn tokat e mija
Bon gajret populli jem bohet mir se nuk ka qare
Po kjo politika jon s'njeh ZOT po njeh veq PARE
Shpesh po nalna menoj a thu ktu kush osht ma shqiptar
Po harrojn qe kan me dek e sen me veti skan me marr
Ka ardh dita e pajtimit mi shtri doren vllau vllaut
Bota mbar le ta din ska ZOT TJETER pos ALL-LLAHUT
....................

Ref;2 Andini
....................
Te falem ty o perendi
Se vetem ty te adhuroj
Sa t'ket jet ne ket gjithsi
Kombi im le t'jetoj
....................


Ky tekst u dërgua nga  EnnisaaAG   Gazmend   fitore
Më Shumë Këngë Nga 2po2:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet