Më mbaj mend (për 1 muaj)


2po2 - Palaço

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Palaço".
3. Video është e këngës "Palaço", por nuk këndohet nga 2po2.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

2po2 - Palaço  (Feat. Ermal Fejzullahu)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  22

Video Produksioni:

MAX Production

Këngë e albumit:

"2020"

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Ermal Fejzullahu

03/12/2016

2016-12-03T16:21:28+00:00Nese kom lind n'terr
Du me vdek te deti
Gjithe tu lyp diell
Deri sa dielli m'gjeti
Per me nal shiun
Se kom pas mas lehti
Per qata ylberin
Pe du veq per veti
Sot u bo ka t'sillesh
Konflikt interesi
Nuk o vshtir me vrejt
Prej qe t'nis mengjesi
Kurgjo so tabu
Pa kurfare kompleksi
Llafet nisen per lek
E perfundojn te seksi
Fatet ku pom lidhen
Senet nuk pom lidhen
Sen spo fitohen
Senet ktu po vidhen
Burrat pa qehre
Burrat po zgerdhihen
Femnat nuk vlersohen
Femnat ktu dridhen

Eh ky karnaval
Mboni palaqo edhe mu
E kom vnu ni mask
Egon e kom shtu
Me pa nuk po du
Nuk po du me ngu
Lekt po hin n'bank
Kryhet u rrahatu

Sa ma shum vitet qe po shkojn
Jeta me shum ka kuptim
senet per mir nuk jon ka ndryshojn
dua qe te shoh buzqeshur ftyren tende
dhe ti hekim maskat pergjithmon x2

Nese don ndryshim
Duhesh mu nis prej vetes
Kujdes mos je ka lyp
Pak si shume prej jetes
Spo dina mi dallu
Llafet prej vepres
Se jena bo teper
T'nvarun prej letres
Jeta hec shpejt
Shume here e deshmume
Nuk ka dek pa marak
Tem e konsumume
Gabime 100 mij qofshin t'kalume
Qka do qe na ndodh jet
Thojm u kon e shkrume
E une po du me kon ndryshe
Po du me bo emen
Nuk po du mem gra
Po du me ba temen
Po du me lshue pe
Edhe nese malet shemen
Po du me than t'verten
Nuk pe du rrenen

Eh ky karnaval
Mboni palaqo edhe mu
E kom vnu ni mask
Egon e kom shtu
Me pa nuk po du
Nuk po du me ngu
Lekt po hin n'bank
Kryhet u rrahatu

Sa ma shum vitet qe po shkojn
Jeta me shum ka kuptim
senet per mir nuk jon ka ndryshojn
dua qe te shoh buzqeshur ftyren tende
dhe ti hekim maskat pergjithmon x2


Ky tekst u dërgua nga Meli.Melissa
Më Shumë Këngë Nga 2po2:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet