Më mbaj mend (për 1 muaj)


2Po2 - Vida

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vida".
3. Video është e këngës "Vida", por nuk këndohet nga 2Po2.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

2Po2 - Vida  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  11

Teksti:

2po2

Orkestrimi:

Avaxus

Komente

Asnjë Koment

17/12/2018

2018-12-17T18:35:14+00:00U bo 1 motmot ti i mshele syt
Erdha per me tpa nalt e cova kryt
E ju luta tmadhit zot
Mos me derdh as ni lot
Perjetsia ekziston ma deshmoi trupi yt i ftoht
Nuk te thash lamtumir se nuk po tlo me shku kerka
Ruga eshte e gjat e un me veti tmaj gjithka
Fjalt e tua nkry dashnia jote nkrah
Ma mir me tpas inat se met kshyr si gjynah
Babush prej asaj dite u ndryshun do kode
Ti je forca jem e une hija jote
Tmirat mu kan lshu si qershi mi torte
E tash si stuhi pom vin sfidat e ksaj bote
Mu ka bo termet jom ka tutna po deshproj
Se ruga po ngushtohet e kurgjo son po ndryshoj
Beteja shum e ron une si luan po luftoj
Sdo methon se jom dorzu nese najher deshtoj

Refreni
Bohet fjal per f**king Vida
E musht me plot sfida
Tu u shty mu u bo Hero
Tash u kthy ne piken 0 X2

Vec ni 0 pa ty isha kon
Lapsi po shkrun deri sa shpirti po kan
Fizikisht larg ku shpirt ke dhon
Kerkush sme kupton si ti None
Sod 8 Marsi une lule te kom pru
E zgjodhe ket fest nbanes tfundit me shku
Kam nevoj me fol e vec ti din me mgu
Zemren nuk e prishi amo teper eshte lendu
Mkujtohen fjalet e tua si krye veper
Qashtu qysh e ki zemren ki me pas edhe jeten
Ti meno mir e Zoti e din tverteten
Smunesh me bo per tjert pa e lon pak kec veten
Me te thon drejt kurgjo nuk eshte leht
Sa her pe ndroj facen sfida ma e shtrejnt
Jeta sikur onder fluturon shum shpejt
Secili kapitull ma i rond se krejt

Refreni
Bohet fjal per f**king Vida
E musht me plot sfida
Tu u shty mu u bo Hero
Tash u kthy ne piken 0 X2
.

6

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga 2po2:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet