A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • #
  • 3al
  • Sikur Ta Dija

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

3al - Sikur Ta Dija


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  5

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

09/06/2013

2013-06-09T00:00:00

Participating in

Top Fest 10


Desha te te them dicka,
Qe mori fund gjithcka,
Ishe endrra e ktij djali,
qe tani endrra me nuk ka.
Nuk mbaj inat me ty,
e di qe nuk ke faj(faj)
Le te mbete jetim,
Lere Zotin qe ta mbaj
Vetem,ndalu pak
ne muret qe kaluam
Ne kujtimet qe ne lame
si nje vit i pambaruar
E kujtoj sikur te ishte sot
diten e pare qe u takuam
dhe cfare mbetet tek ne
nje histori per tu harruar

Ref:
Po te me thoje ne fytyre une me sdo te shihja
do qendroja me ty dhe nje cast me shume
do te puthja dhe njehere sikur ta dija
qe nje dite gjithcka mes nesh do merrte fund.

Do merrte fund,do te merrte fund, do te merrte fund

Po te me thoje ne fytyre une me sdo te shihja
do qendroja me ty dhe nje cast me shume
do te puthja dhe njehere sikur ta dija
qe nje dite gjithcka mes nesh do merrte fund.

Ndalu nje cast, vetem nje cast
shiko fletet ne ditar
Ku imazhet qe kane mbetur
qe ne takimin e pare
Shiko endrrat qe jane tretur
kujto kohen qe kalon
shiko veten te buzeqeshur
Zemer jeta vazhdon
Tani me shiko mua
qe nuk di nga tja filloj
vec per faktin se TE DUA
kam veshtire te vazhdoj
Ty te kerkoj
e pamundur per tu kthyer
dhe e vetmja gje qe ngelet
nje fotografi e thyer

Ref:Po te me thoje ne fytyre une me sdo te shihja
do qendroja me ty dhe nje cast me shume
do te puthja dhe njehere sikur ta dija
qe nje dite gjithcka mes nesh do merrte fund.

Do merrte fund,do te merrte fund Do merrte fund,

Po te me thoje ne fytyre une me sdo te shihja
do qendroja me ty dhe nje cast me shume
do te puthja dhe njehere sikur ta dija
qe nje dite gjithcka mes nesh do merrte fund.
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019