Më mbaj mend (për 1 muaj)

403 - Qyteti Im Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  7

Nate e bukur, hena qiellin e stolise
hap dritaren, pyes dritat e qytetit tim
ku ta hedhe spirancen!?
Pastaj si gjithmone,
ve kapelen ne koke
dhe nisem per ne sheti

Jemi plakur qyteti ime!!!

Djalli le ta haje
ketu askushe me nuk na njeh

Shohe nje kaffene futem brenda
gjeje nje tavoline, e chfare te porosise!?
Pastaj nje ze i embel
nga erdhi nuk e di,
tha per ne dy kaffe ju lutem

Jemi plakur miku ime!!!

Kaluam shume vjete
une dhe qyteti ime ne vetmi
dhe me ne funde erdhe ti
me e bukur se kurre, e qeshur si dikure
si desha te shohe ty gjithnje.
po, si dua te shohe ty gjithnje

Eci bulevardit, shikoj njerzit,
aske nuk e shohe
Ku te shkoj? chfare te beje?
nata nuk kalon, aii se sme len rehat
Ndezi nje cigare
shohe kafene ne funde
te hy edhe sonte apo jo!?
Me ndihmo qyteti ime

Kaluam shume vjete
une dhe qyteti ime ne vetmi
dhe me ne funde erdhe ti
me e bukur se kurre
e qeshur si dikur
si desha te shohe ty gjithnji
Po si dua te shohe ty gjithnje
403
Publikimi: 01/12/2002
Muzika, Teksti Dhe Orkestrimi: Hektor Gjurgjiali


403 - Qyteti Im
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qyteti Im".
3. Video është e këngës "Qyteti Im", por nuk këndohet nga 403.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga 403:


Komente 0