Më mbaj mend (për 1 muaj)

403 & Fitnete Tuda - Enderra Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Ditët s'kishin fund pa ty,
Mallkoja çdo mëngjes,
Se me ëndrrën shkoje dhe ti.
 
Kisha frik' të hapja syt',
Të ëndrroja në çdo çast,
Se atje të kisha ty.
 
A-a-a-a, a-a-a, a-a-a...
 
Në syt' e saj pash' veten,
Dhe pyeta me habi,
Erdha un' apo ajo?
 
Në buzt' e saj shijova frikën,
Dhe loti më tregoi,
Ëndrra jon' kufi nuk ka.
 
Të gjith' na thonin jo,
Por ne s'na bëhej von',
Ne kishim ëndrrën ton'.
 
Atje do të takoj,
Atje gjithmon do t'jem,
ëndrra jon' kufi nuk ka.
 
Mendova se çdo gjë mbaroi,
Këtë natë kur u ndam',
Ika un' apo ike ti?
 
Kujtoja se do të harroj,
Nëse nuk të shoh,
Deri sot as nuk të pash'.
 
A-a-a-a, a-a-a, a-a-a...
 
Provova të jetoj pa ty,
Po jo nuk më duhesh më,
Por sot nuk do të gënjej.
 
Të kërkova në çdo vënd,
Të këndova në çdo këng',
E si mund të t'harroj.
 
Të gjith' na thonin jo,
Por ne s'na bëhej von',
Ne kishim ëndrrën ton'.
 
Atje do të takoj,
Atje gjithmon do t'jem,
Ëndrra jon' kufi nuk ka.
 
Të gjith' na thonin jo,
Por ne s'na bëhej von',
Ne kishim ëndrrën ton'.
 
Atje do të takoj,
Atje gjithmon do t'jem,
Ëndrra jon' kufi nuk ka.
 
A-a-a-a, a-a-a, a-a-a...
A-a-a-a, a-a-a, a-a-a...
A-a-a-a, a-a-a, a-a-a...
A-a-a-a, a-a-a, a-a-a...


Ky tekst u dërgua nga xharra_14   LRamadani403 & Fitnete Tuda
Publikimi: 01/12/2002


403 & Fitnete Tuda - Enderra
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Enderra".
3. Video është e këngës "Enderra", por nuk këndohet nga 403 & Fitnete Tuda.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga 403:


Komente 0