Më mbaj mend (për 1 muaj)

403 - Engjujt Nuk Jetojnë Në Tokë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  17

Erdhën disa engjuj të bukur, dukeshin si ti
T'më merrnin mua u thashë ishte e kotë
Një yll më shumë në qiell, një plagë më shumë në tokë
Të morrën, ikën, dhe shkuan në atë botë
E di se të humba, më dhemb, nuk do të qaj
Sepse ti ishe shume e forte

Të kërkoj nuk të shoh, qielli më thotë:
Engjujt nuk jetojnë në tokë...
...Engjujt nuk jetojnë ne tokë

Thojn se bricjapi dhe demi,
Do të jenë qift ideal si në horoskop
Jeta nuk vazhdon gjithmonë në yje,
Do vij koha që të zbresin në tokë

Pastaj si do t'ja bëj
Si do t'ja bëj kur nuk je ti

Natës i frigohem, por nata më gëzon
Të shof në qiell për mua ti ndriqon
O engjulli im, më thuaj, kur, prap do të takoj

Dua të vdes, por qielli nuk më merrë
Lutem per ty,
Por ai nuk të kthen
Qiellit i takon, e di
"Engjujt nuk jetojnë në tokë"


Ky tekst u dërgua nga Arlinnd


Akordet:

intro:
G, A, h
G, A, h, F#

Erdhën disa engjuj të bukur, dukeshin si ti
h D A h
T'më merrnin mua u thashë ishte e kotë
G A h
Një yll më shumë në qiell, një plagë më shumë në tokë
h D A h
Të morrën, ikën, dhe shkuan në atë botë
G A h


E di se të humba, më dhemb, nuk do të qaj
G A h f#
Un do t'këndoj për ty
G A h f#

solo:

h,D,A,h,G,A,h x2


Të kërkoj nuk të shoh, qielli më thotë:
G A h f#
Engjujt nuk jetojnë në tokë...
G A h f#

h D e G A h
h D e G A h A e
...Engjujt nuk jetojnë ne tokë
G A h

zgjatje: h, f#


Thojn se bricjapi dhe demi,
h D A h
Do të jenë qift ideal si në horoskop
G A h
Jeta nuk vazhdon gjithmonë në yje,
h D A h
Do vij koha që të zbresin në tokë
G A h


Pastaj si do t'ja bëj
G A h f#
Si do t'ja bëj kur nuk je ti
G A h f#


Natës i frigohem, por nata më gëzon
h D e G A
Të shof në qiell për mua ti ndriqon
h D e G A
O engjulli im, më thuaj, kur, prap do të takoj
h A e e G A h f#


Dua të vdes, por qielli nuk më merrë
h D e G A
Lutem per ty, Por ai nuk të kthen
h D e G A
Qiellit i takon, e di "Engjujt nuk jetojnë në tokë"
h A e e G A h f#

Zgjatja: h F#

Outro:
h, D, A, h, G, A, h x2
h F#

sug:
moli me shkronj t'vogel.
duri me t'madhe.403
Publikimi: 01/12/2002


403 - Engjujt Nuk Jetojnë Në Tokë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Engjujt Nuk Jetojnë Në Tokë".
3. Video është e këngës "Engjujt Nuk Jetojnë Në Tokë", por nuk këndohet nga 403.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga 403:


Komente 0