Më mbaj mend (për 1 muaj)

403 - Boemi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Mos më pyet se, kush jam,
Si më quajnë, Prej nga vij,
Ku jetoj, dhe, a kam shtëpi,
Të pëlqefsha më thuaj po
Por rri mendo!

Të gjithë më thonë se jam Boem
Ashtu më thuaj edhe ti
Sot për nesër unë jetoj
Nuk mendoj për asgjë tjetër, sikur ti

Shikoj jetën drejtë në sy, e ajo mua më perqësh
Ironia e saj më ushqen
Kjo për ty është rrugë e vështirë
Jetë e kotë, utopi
Mungesa e avanturave të brenë

Tash kuptove se kush jam
Si më quajnë, prej nga vij,
Ku jetoj dhe, a kam shtëpi
Të pelqefsha më thuaj po
Por prap mendo

Ti ke jetën dhe botën tënde
plotë dëfrime, e gosti
Grimi, kremi dhe parfumi
Ëndrrat 17 vjeqare të mashtrojnë

Shikoj jetën drejtë në sy, e ajo mua më perqësh
Ironia e saj më ushqen
Kjo për ty është rrugë e vështirë
Jetë e kotë, utopi
Mungesa e avanturave të brenë


Ky tekst u dërgua nga  valbona403
Publikimi: 01/12/2002


403 - Boemi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Boemi".
3. Video është e këngës "Boemi", por nuk këndohet nga 403.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga 403:


Komente 0