Më mbaj mend (për 1 muaj)

403 - Përralla E Fundit (Kenga E Gjethit) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Askush nuk foli e as nuk kendoj per te nuk e permendin pak kohe qe eshte nen dhe une do tju flas se me duket pak vetja si ai.
Eshte nje keng flet vetem per nje gjeth qe ter kohen e kaloj ne lartesi i vetmuar i pathyer kishte nje qellim.
Ishte pjese e vogel e nje trungu shum te madh i vendosur ne nje dege dikun ne fund ishte ky qe kti trungu i jepte gjalleri.
Kishte detyre te rrinte aty si mburoje deri sa jeta e tij tmos marri fund te kujdesej dhe te mbronte nje lule dhe nje fryt.
Kalonin ditet kalonte bor e shi kalonte dielli kaluan shum stuhi kjo ishte lufta qe natyra e bente me ket gjeth.
Kaluan stinet kaluan vite shum gjethi detyren e kishte kryer derin ne fund dhe erdhi koha qe ai te largohej nga kjo dege.
Ishte shtatori kur gjethi fluturoj dhe ktheu koken per her te fundit te shikoj lulen dhe frutin e rritur qe per te ishin gjithqka.
E dinte su kur tvij janari nuk do ti dihet as varri
por thellë ne zemer e dinte se shpesh do ta kujtoj...


Ky tekst u dërgua nga Fisnik403
Publikimi: 20/01/2011
Muzika, Teksti & Orkestrimi: Hektor Gjurgjiali


403 - Përralla E Fundit (Kenga E Gjethit)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Përralla E Fundit (Kenga E Gjethit)".
3. Video është e këngës "Përralla E Fundit (Kenga E Gjethit)", por nuk këndohet nga 403.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga 403:


Komente 0